Китайці вирушають по місячне каміння

Китайці вирушають по місячне каміння
Китай у вівторок запустив безпілотний літальний апарат на Місяць, який мав би звідти доставити взірці каміння. Це буде першою спробою однієї з націй отримати взірці породи із природного сателіта Землі після сімдесятих років минулого століття – пише інформаційне агентство Hina.

Зонд Chang’e-5, названий по древній китайській богині Місяця, намагатиметься зібрати матеріал, який би допоміг вченим більше дізнатися про походження і формування природного супутника Землі. Цією місією буде протестовано здатність Китаю дістатися дистанційно до взірців із Всесвіту ще перед здійсненням більш складних місій.

Якщо це вдасться, то Китай стане третьою країною на світі, яка отримала взірці породи з Місяця, після Сполучених Штатів Америки і Радянського Союзу. Останню місію такого типу під назвою Луна-24 реалізували росіяни в 1976 році.

В рамках програми Apollo, коли людина вперше успішно висадилася на Місяць, Сполучені Штати упродовж шести польотів від 1969 до 1972 року доставили 12 астронавтів, котрі на Землю привезли 382 кг каменів та інших взірців місячної породи. Радянський Союз у сімдесятих роках здійснив три успішні місії з роботами. Підчас останньої місії Луна-24 у 1976 році з Місяця було доставлено 170,1 грамів взірців.

Китайський зонд намагатиметься зібрати два кілограми каменів із досі невивченої місячної частини, відомої під назвою Oceanus Procellarum (Океан штормів). Місія Chang’e-5 могла б допомогти знайти відповіді на питання про те, як довго Місяць був вулканічно активним у своїй середині і коли розпорошилося його магнітне поле, яке є ключовим для захисту будь-яких форм життя від сонячного випромінювання.

Китай своє перше приземлення на Місяць реалізував у 2013 році. У січні 2019-го китайський зонд Chang’e-4 успішно приземлився на іншу, «темну» сторону Місяця, що стало великим успіхом амбітної китайської програми дослідження всесвіту, бо ця держава стала першою, що поставила зонд на Місяці з тієї сторони, яка із Землі ніколи не буває видимою.

Упродовж наступних десяти років Китай планує створити базову роботичну станцію, яка б дала можливість проводити безпілотні дослідження у південному полярному регіоні. До взірців з Марса китайська влада планує дістатися до 2030 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Яка ж висота Евересту? Точка неповернення у кліматичних змінах