Латвія готова прийняти звільнених з Росії українських політичних в’язнів та моряків на реабілітацію

Латвія готова прийняти звільнених з Росії українських політичних в’язнів та моряків  на реабілітацію
7 жовтня міністр закордонних справ Едгар Рінкевичс зустрівся зі спікером парламенту Дмитром Разумковим, прем’єр-міністром Олексієм Гончаруком та міністром закордонних справ Вадимом Пристайко під час свого офіційного візиту в Україну.

Під час зустрічі з вищезгаданими українськими чиновниками сторони привітали дружні стосунки, активний міждержавний діалог та економічну співпрацю між двома країнами. Е. Рінкевичс підтвердив підтримку Латвією територіальної цілісності та суверенітету України, а також зусилля з євроатлантичної інтеграції. Міністр закордонних справ також висловив готовність продовжувати надавати політичну та практичну підтримку Україні у здійсненні реформ, а також гуманітарну та медичну допомогу жертвам російсько-українського конфлікту. Е. Рінкевичс заявив про готовність прийняти звільнених з Росії 7 вересня цього року українців на реабілітацію в Латвії.

Посадовці також обговорили російсько-український конфлікт та шляхи його вирішення. Латвія підтвердила підтримку імплементації Мінських угод. Е. Рінкевичс зазначив, що санкції Європейського Союзу проти Росії повинні залишатися чинними до повного виконання Мінських угод.

Українська сторона висловила вдячність Латвії за підтримку як на двосторонніх так і на міжнародних рівнях, за приділення особливої уваги реабілітації українських військових, які постраждали від конфлікту.

З спікером Разумковим та міністром закордонних справ Пристайко обговорили співпрацю в рамках Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) після відновлення прав. Українська сторона висловила подяку за солідарність латвійської делегації з Україною на осінньому засіданні ПАРЄ. Сторони домовились продовжувати тісну роботу над питанням  Росії, залишаючи її на порядку денному Ради Європи.

Під час зустрічі з прем’єр-міністром Гончаруком сторони відзначили хорошу економічну співпрацю. У той же час латвійська сторона закликала українську сторону активніше виконувати свої зобов’язання щодо покращення українського ділового середовища, особливо у сфері правосуддя та боротьби з корупцією.

Під час візиту міністр закордонних справ Латвії та його український колега в центрі Києва урочисто відкрили Латвійську площу.

8 жовтня міністр закордонних справ здійснить регіональний візит до Запоріжжя. Під час зустрічі Е. Рінкевичс відкриє Почесне консульство Латвії та зустрінеться з представниками регіону. Юрій Підгорний призначений почесним консулом Латвії в Запорізькій області. Латвія розширює свою мережу почесних консулів в Україні з метою розвитку економічного та регіонального співробітництва, а також сприяння взаємним контактам. Наразі Латвія має п’ять почесних консульств в Україні – у Чернігові, Дніпрі, Львові, Одесі та Запоріжжі.

Джерело


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ