Лавров: “Крим є невід’ємною частиною Російської Федерації”

Лавров: “Крим є невід’ємною частиною Російської Федерації”

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що воз’єднання Криму з Росією відбулося на чіткій міжнародно-правовій основі. Про це він розповів в інтерв’ю словацькому виданню “Pravda”. Щодо кримського питання Лавров, зокрема, зазначив:

“Ця тема, безумовно, закрита. Крим – невід’ємна складова частина Російської Федерації. На даний момент повністю завершено процес інтеграції півострова в загальноросійський політичний, правовий, соціально-економічний простір. Основні об’єкти регіональної інфраструктури будуються за планом. Мешканці півострова забезпечені всіма ресурсами соціальної підтримки й допомоги, передбаченими російським законодавством. У Криму встановилась атмосфера національного консенсусу, найперше завдяки врахуванню інтересів усіх національностей.

Хочу підкреслити, що возз’єднання Криму з Росією відбулося на чіткій міжнародно-правовій основі. Мешканці півострова реалізували своє право на самовизначення, закріплене у Статуті ООН, після того, як у Києві відбувся антиконституційний переворот і почали лунати відкриті погрози на адресу російськомовних кримчан з боку українських ультранаціоналістів. Висловлена на референдумі воля мешканців півострова дозволила їм уникнути трагедії братовбивчої міжусобиці, яку київська влада розпочала проти власних громадян на південному сході країни, на Донбасі. Представники зарубіжних суспільно-політичних і ділових кіл, зокрема й з європейських держав, які відвідують Крим, можуть на власні очі переконатися, що кримчани не пошкодували про вибір, зроблений ними в березні 2014 року.”


Джерело. МЗС РФ

Джерело. Pravda

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ