Бібліотека

Глобалізація і політичне відчуження

Мічіо Кайку - Фізика майбутнього

Фізика Майбутнього: Як Наука Вплине на Долю Людства і Змінить Наше Повсякденне Життя у 2100 році — це книга фізика-теоретика Мітіо Каку, активного популяризатора науки й автора таких науково-популярних книг, як "Гіперпростір" та "Фізика Неможливого".

Стівен Гокінг - Коротка історія часу_

«Коротка історія часу» — науково-популярна книга, написана британським фізиком Стівеном Гокінгом і опублікована вперше в 1988 році. Книжка стала бестселером, за 20 років було продано понад 10 мільйонів примірників_.

Шведська соціально-економічна модель: із аграріїв у найрозвинутіші держави світу

Гай-Нижник П. - Шведська соціально-економічна модель

Прочитати статтю П. Гай-Нижника "Шведська соціально-економічна модель" повністю, можна завантаживши цей файл.

Геополітичний вибір І.Мазепи в 1708 р.: особиста інтрига гетьмана чи ж вимушений крок задля порятунку Батьківщини

Гай-Нижник П. - Геополітичний вибір Мазепи

Доповідь П. П. Гай-Нижника, представлена на засіданні Вченої ради РАН (Російської академії наук) «Історія міжнародних відносин і зовнішньої політики Росії» (тема - Полтавська перемога і зовнішня політика Росії першої чверті ХVІІІ ст.) та круглому столі «Народи Росії , України, Білорусії і Молдови в боротьбі зі шведською інтервенцією»(10 червня 2009 р, Президент-готель, м. Москва, Росія).

Кoнцeптуaльнi пiдxoди дo дepжaвнoї пoлiтики в гумaнiтapнiй cфepi в умoвax cучacниx викликiв.

Чупрій Л.В. Кoнцeптуaльнi пiдxoди дo дepжaвнoї пoлiтики в гумaнiтapнiй cфepi в умoвax cучacниx викликiв

Читати статтю Чупрія Л.В. "Кoнцeптуaльнi пiдxoди дo дepжaвнoї пoлiтики в гумaнiтapнiй cфepi в умoвax cучacниx викликiв" повністю можна, завантаживши пдф-файл.

“Коливо” – елемент традиційної культури українців, актуальний до сьогодні

Конопка В.М. Відповідники поминальної страви "Коливо" в календарній обрядовості українців с. Сороцьке Теребовлянського району Тернопільської області

Стаття присвячена одній з найважливіших ділянок традиційної культури українців – календарній обрядовості. Залучивши польові етнографічні матеріали, автор з'ясовує функціональне призначення “куті” та “паляниць з маком” та їх присутність в календарній обрядовості українців с. Сороцьке. Аналізуються взаємозв’язки поминальної та календарної обрядовості.

І це «брати» ?! Історичний екскурс в проблематику культурного геноциду українців – від “класиків”.

Зоя… Присвячується 76-річниці смерті

Зоя… Присвячується 76-річниці смерті (Мовою документів)

Однією з сакральних постатей радянської військово-патріотичної пропаганди є Зоя Космодем’янська – комсомолка-диверсантка німецько-радянської війни, Герой Радянського Союзу. Та все ж образ цієї “жертви”, який й надалі експлуатують у пропагандистсько-виховній роботі, не такий вже й однозначний.

Translate