Маас та Помпео висловили підтримку Україні

Маас та Помпео висловили підтримку Україні

США та Німечинна обіцяють підтримувати президента Зеленського у його починаннях. Про це заявили міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас та державний секретар США Майк Помпео під час спільної прес-конференції у Лейпцигу 7 листопада.

Гайко Маас, зокрема, сказав: “Ми вважаємо, що зараз в Україні є дуже позитивна динаміка, яка розпочалася з виборів президента Зеленського, і саме тому ми маємо намір підтримати президента Зеленського в його починаннях. У нього два пріоритети, перший з яких – боротьба з корупцією. Протягом останніх кількох років Німеччина вже підтримала Україну за допомогою 1,5 мільярда євро і ми будемо продовжувати підтримувати проекти в Україні, які є частиною програми реформ.

Його другим пріоритетом є досягнення миру на Донбасі, і тут ми також бачимо, що він створив передумови, які до цього часу не були реалізовані. Угоди, які вже були досягнуті в рамках Мінського процесу, зараз реалізовуються, і тому ми хочемо скористатися цією динамікою. У нас є один формат, так званий Нормандський формат, де Німеччина співпрацює з Францією, Росією та Україною. Не лише за допомогою цього формату ми приводимо в дію Мінський процес, але ми маємо намір його задіяти і саме тому ми дуже наполегливо працюємо над тим, щоб підготувати ґрунт для зустрічі на вищому рівні в найближчі кілька тижнів, щоб, як я вже сказав, скористатися з динаміки, і ми вкладаємо багато зусиль у це. Ми залучені у цей процес разом з нашими французькими друзями, і я впевнений, що в найближчі тижні ми крок за кроком просунемось вперед і дійдемо далі, ніж ми могли зробити кілька тижнів і місяців тому”.

Майк Помпео також зазначив: “У Вашингтоні цього року відбулося те, що ми надали допомогу в галузі безпеки, оборони та 140 мільйонів доларів додаткової допомоги в сфері безпеки, як це було у фіскальному 2018 та 2017 роках. Намагання Сполучених Штатів побороти корупцію продовжувались і протягом цього року. Ось що сталося у Вашингтоні щодо Україною цього року.

І я думаю, що це важливо, адже я перебуваю в Європі, місці, яке добре розуміє виклики корупції в Україні, яке невпинно говорить про ці ризики для Європи, і США були дуже стурбовані українською корупцією. Це питання було в центрі місії Державного департаменту, і ми працювали минулого року і будемо працювати знову наступного року, намагаючись переконатися, що президент Зеленський має можливість викорінити корупцію всередині своєї країни”.

Джерело


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ