Макрон та Меркель заявили, що “вибори” в ОРДЛО підривають суверенітет України

Макрон та Меркель заявили, що “вибори” в ОРДЛО підривають суверенітет України
Президент Франції Еммануель Макрон та канцлер Німеччини Ангела Меркель вважають “вибори” в “ДНР-ЛНР”, що відбулись 11 листопада, незаконними та нелегітимними. Про це йдеться в повідомленні представника федерального уряду Штеффена Зайберта, опублікованому за підсумками зустрічі лідерів Франції та Німеччини з президентом України у Парижі.

“Французький президент і канцлер Німеччини підкреслили, що незаконні і нелегітимні “вибори” в “ДНР-ЛНР”, які пройшли в опозиції до численних закликів міжнародного співтовариства, суперечать духу Мінських угод та декларації чотирьох країн “нормандського формату”, погодженій разом із мінським пакетом заходів у лютому 2015 року. Вони наголосили, що проведення так званих виборів підриває територіальну цілісність та суверенітет України.

Лідери підкреслили, що місцеві “вибори” у постраждалих районах Донецької та Луганської областей мають проводитися відповідно до Мінських угод, відповідати нормам ОБСЄ та українського законодавства.

Макрон та Меркель вітають продовження закону про спеціальний статус Донбасу до 31 грудня 2019 р. Вони також нагадали про відповідальність усіх сторін у цілковитій реалізації Мінських домовленостей та про необхідність відведення важкого озброєння. Лідери також рішуче підтримали обмін полоненими та звільнення політичних в’язнів до кінця року”.

На “вибори” в ОРДЛО відреагував також спеціальний представник США з питань України Курт Волкер, зокрема на своїй сторінці у Twitter він написав:

“Так звані народні республіки не мають місця в Мінських угодах і є нелегітимними органами, підтримуваними російською військовою міццю, і створені Росією для управління українською територією, яку вона контролює силою”. “Росія хибно твердить, що Україна не виконує Мінських угод. Насправді все навпаки”.

Раніше дипломат також стверджував, що “вигоду від бутафорських “виборів” матимуть лише поплічники Росії на сході Україні, а не український народ. Жителі Донбасу повинні відкинути цей фарс та відмовитися від участі в ньому”.

Напередодні ЄС також засуджував проведення “виборів” в ОРДЛО та підкреслював, що не визнає їх: “ЄС вважає, що “вибори”, заплановані на 11 листопада 2018 року на непідконтрольних державі територіях “Луганської Народної Республіки” та “Донецької Народної Республіки”, є незаконними та нелегітимними і не будуть визнаними. ЄС засуджує ці “вибори”, оскільки вони суперечать міжнародному праву, підривають зобов’язання, взяті згідно з Мінськими угодами, порушують суверенітет та право України. Мінські угоди передбачають проведення місцевих виборів виключно в рамках українського законодавства та стандартів та спостережень ОБСЄ. Саме тому ці “вибори” вважатимуться недійсними”.

Європейський Союз знову заявив про свою цілковиту підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, а також нагадав, що “виконання Мінських угод усіма сторонами залишається основним для досягнення стійкого політичного врегулювання конфлікту на сході України та підкреслює відповідальність Російської Федерації за цей конфлікт. Ми очікуємо, що Російська Федерація повною мірою використає її значний вплив на сепаратистів, яких вона підтримує. Положення Мінських угод повинні повністю і без зволікань виконуватись, починаючи з всебічного припинення вогню та відведення важкого озброєння, щоб створити необхідні умови для політичного перетворення за допомогою місцевих виборів”.

Джерела: 

bundeskanzlerin.de

consilium.europa.eu

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ