Маска на обличчі робить нас привабливішими

Маска на обличчі робить нас привабливішими
Маска на лиці стала вже звичним образом по всьому світу як відповідь на глобальну пандемію коронавірусу, але вчені з Університету Кардіффа віднайшли ще щось позитивне в цьому, що не пов’язане із подоланням вірусу. А саме, згідно з новим дослідженням, людей, що носять маску, вважають більш привабливими від тих, котрі нічим не покривають лице – пише щоденне хорватське видання Jutarnji list.

В дослідженнях, які розпочалися в лютому 2021 року, 43 жінок попросили оцінити фотографії мужчин з огляду на їхню привабливість. Їм показували два різні види  фотографій – з частково прикритими обличчями і без будь-якого прикривання.

Підчас дослідження використовувались і синя медична маска, і звичайна полотняна, а учасниці дійшли згоди в тому, що обличчя, на яких була хірургічна маска – найпривабливіші.

Д-р Майк Лівайс із університетської школи психології сказав, що це дослідження доводить, що наші преференції з часом змінилися. «Наші студії показують, що найпривабливішими обличчя вважаються тоді, коли вони прикриті медичними масками. Це, імовірно, можна пояснити тим, що медичні працівники носять сині маски, тож і ми осіб в масках пов’язуємо з людьми медичних професій. В той час, коли ми відчуваємо себе вразливими, носіння медичних масок може бути заспокійливим і тому ми ставимось більш позитивно до тих, хто їх носить».

Лівайс додав, що можливо також, що люди в масках виглядають більш привабливими тому, що більша увага того, хто дивиться, скерована на очі.

Результати дослідження були оприлюднені у часописі Cognitive Research: Principles and Implications – в той час, як результати інших студій, у яких мужчини мають завдання оцінити привабливість жінок, ще не опубліковані, але д-р Лівайс заявив, що результати є подібними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Золоті рибки навчились їздити Нова мода серед тигрів