Меркель зателефонувала президентові України Порошенкові

Меркель зателефонувала президентові України Порошенкові
Канцлерка Німеччини Анґела Меркель провела телефонну розмову з президентом України Петром Порошенком, – повідомила заступниця прес-секретаря Федерального уряду Мартіна Фіц.

Під час телефонних перемовин у понеділок, 21 травня, сторони обговорили підсумки минулотижневої зустрічі канцлерки Німеччини Меркель з президентом РФ Путіним у Сочі. Лідери Німеччини та України погодились підтримувати зв’язок один з одним та сприяти співпраці.

На прес-конференції в Сочі канцлерка Німеччини Анґела Меркель заявила:

“Безумовно, тема обговорення України була ключовою. Також я знаю, що у нас є Мінська угода, і вона є єдиною основою, згідно котрої ми можемо працювати. На жаль, сьогодні відбулися серйозні порушення режиму припинення вогню. Отже, ідея сил ООН – це те, до чого ми повинні прагнути. Ми також погоджуємось з цією ідеєю. На мій погляд, міністри закордонних справ мають змогу і повинні продовжувати працювати над цим. Це було б великим успіхом у стабілізації ситуації, а потім й у виконанні політичних кроків, узгоджених у Мінську.

У цьому ж контексті ми також обговорювали роль транзиту газу для України. Німецький уряд переконаний – і міністр економіки Німеччини Пітер Альтмайер також проводив переговори на цьому тижні, – що навіть після будівництва “Північного потоку-2” транзитна роль України повинна продовжуватись. Це має стратегічне значення. Німеччина також готова долучитись та просувати основні можливості для цього.

Ми також бачимо “Північний потік-2” як економічний проект. Але, безумовно, він спричинить наслідки, і саме через це мова йде про те, які гарантії матиме Україна”.

Джерела:

Bundeskanzlerin: Pressekonferenz von Bundeskanzlerin Merkel und dem russischen Präsidenten Wladimir Putin

Bundeskanzlerin: Bundeskanzlerin Merkel telefonierte mit dem ukrainischen Präsidenten Poroschenko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ