Мікробіологічні твори мистецтва

Мікробіологічні твори мистецтва
Дизайнер використовує бактерії для виготовлення нетипових ламп. Для більшості людей бактерії – це невидимі створіння, що поширюють хвороби, а тому їх потрібно негайно змивати з рук. Однак Єн Клінґлер, дизайнер ужиткового мистецтва зі Стокгольму, ставить бактерії у центр уваги як базовий елемент своїх кольорових ламп – пише Прачі Пейтл у журналі Scientific American.

“Кожна жива істота і кожне місце має свою неповторну мікробіологічну фауну”, – каже Клінґлер. Він планує зафіксувати ці індивідуальні характеристики, щоб вони могли служити для викликання спогадів.

Клієнти, які замовлять одну із ламп Клінґлера – він почне їх продавати найближчим часом, – отримають набір, до якого входитиме тампон, яким вони зможуть взяти мазок у особи, тварини чи якогось місця (сам Клінґлер узяв мазок зі стовпа на станції метро, де вперше зустрів свого партнера). Відтак вони надішлють тампон Клінґлерові, який розмножить бактерії із мазка за допомогою чашки Петрі.

Під час розмноження культури бактерій забарвлюються у різноманітні кольори, які Клінґлер здатен регулювати шляхом підбору їхнього різновиду і живлення, на якому вони вирощуються. У такий спосіб виникають сюрреалістичні форми, “які взаємно схрещуються і зливаються у захопливі структури”.

Клінґлер зараз експериментує з модифікуванням швидкості та часу розмноження. Однак кінцевий результат майже завжди стає несподіванкою. “Неможливо точно передбачити, що вийде наприкінці”, – каже дизайнер.

Після розмноження бактерій за день чи два Клінґлер заливає їх живицею, моментально перетворюючи у щось, що він називає “сучасними скам’янілостями”. Пластини живиці потім кладуть у посудини з гутного скла, які за формою нагадують лабораторні бутлі, із вмонтованими в них діодами LED, яскраве світло яких підкреслює застиглі барви і форми.

Джерело

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ