Місія США при ОБСЄ: Росія навмисно створює атмосферу страху та агресії в окупованому Криму

Місія США при ОБСЄ: Росія навмисно створює атмосферу страху та агресії в окупованому Криму

Виконувач обов’язків заступника керівника місії США в ОБСЄ Мішель Сідерс, виступаючи перед постійною радою ОБСЄ 12 квітня у Відні, сказала:

“Насильство на Донбасі, що створила та підтримує Росія, продовжується, незважаючи на передбачуване “великоднє припинення вогню”. Хоча ми й цінуємо лідерів Тристоронньої контактної групи за їхній намір припинити вогонь, ми розуміємо, що ці зусилля будуть результативними тільки тоді, коли Росія перегляне свою політику агресії. Росія залишається ізольованою в рамках міжнародного співтовариства через розпалювання та підтримку цього конфлікту. Росія і її прибічники на сході України повинні забезпечити справжнє припинення вогню, відійти від лінії контакту, відвести заборонену зброю та почати виконувати зобов’язання Мінських угод.

Сили під проводом Росії продовжують завдати значної шкоди цивільному населенню Донбасу. Хоча Росія змальовує себе захисником російськомовної меншини Східної України, саме ці люди несуть тягар російської агресії і смерті, знищення та ізоляції, які вона спричинила. Росія продовжує цинічно стверджувати, що діє в їхніх інтересах. Єдине місце, де страждають російськомовні українці – це території, де російські солдати та їхні прибічники спричинили конфлікт.

Росія стверджує, що забезпечує жителів Донбасу регулярними поставками гуманітарної допомоги шляхом використання більше ніж 70 гуманітарних конвоїв, зокрема той, що 3 квітня в’їхав у неконтрольовані урядом території. Проте СММ знову було заборонено оглянути вміст транспортних засобів, що змушує нас замислитись на тим, що насправді було всередині. Якщо ці конвої справді везуть гуманітарну допомогу, то чому Росія не хоче, щоб таку допомогу бачила міжнародна спільнота? Сполучені Штати приєднуються до інших голосів у цій Раді і закликають припинити здійснювати ці неперевірені незаконні конвої, які не поважають суверенітет України та порушують її територіальну цілісність. Допомога повинна здійснюватися відповідно до міжнародно визнаних стандартів, прозоро та в дотриманням кордону України.

Російська окупаційна влада продовжує переслідувати татар та українських активістів. Ми глибоко стурбовані погіршенням здоров’я Володимира Балуха, який голодує у Сімферопольській в’язниці з 19 березня. Він відбуває покарання у вигляді трьох років і семи місяців за вивішування українського прапора. Ми закликаємо Росію негайно звільнити його. 6 квітня двоє активістів українського культурного центру – Олена Попова та Ольга Павленко були допитані окупаційною російською прокуратурою через свою діяльність. 6 квітня окупаційна влада ФСБ здійснила обшуки у мечеті в селищі Павлівка. Такі дії стали найпоширенішою формою жорстокого поводження під фальшивим приводом боротьби з “екстремізмом”. На Ігоря Криничного, українського громадянина, який відмовився здати свій український паспорт, в окупованому Криму 3 квітня напали невідомі лише за те, що чоловік розмістив проукраїнські наклейки на своєму автомобілі. У нещодавньому звіті про моніторинг ЗМІ, проведеному неурядовими організаціями Кримською правозахисною групою та Інформаційним центром з прав людини, було зроблено висновок, що “Росія навмисно створює атмосферу страху та агресії в окупованому Криму, а Україну та українців змальовує ворогами”.

Поведінка Росії в Україні порушує основні принципи, цінності та ідеали ОБСЄ та становить загрозу для ОБСЄ, її держав-учасниць та нашої спільної безпеки. Сполучені Штати повністю підтримують суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України у межах її міжнародно визнаних кордонів. Ми не визнаємо і ніколи не визнаємо анексію Криму Росією. Кримські санкції щодо Росії залишатимуться у силі, допоки Росія не поверне повний контроль над півостровом Україні. Ми приєднуємось до наших європейських та інших партнерів, повторюючи, що наші санкції проти Росії за її агресію на сході України залишатимуться доти, доки Росія повністю не виконає своїх зобов’язань згідно з Мінськими угодами”.

 

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ