Між США й Китаєм посилюється санкційна війна

Між США й Китаєм посилюється санкційна війна
Нещодавно Китай ввів обмеження проти США, зокрема проти Комітету з питань демократії Гонконгу, а також фізичних осіб: Керолайн Бартоломʼю, Вілбура Росса, Джонатана Стіверса, Кім До Юна, Софі Річардсон і Адама Кінга. Усі вони, на думку китайського керівництва, здійснюють антикитайську діяльність. Санкції введені також у відповідь на обмеження США проти китайських чиновників, які працюють у Гонконгу, і згідно з нормами закону “Про протидію антикитайським санкціям”.

Своєю чергою пресслужба Білого дому заявила, що Пекін у такий спосіб обмежує діяльність недержавних структур і громадських активістів, які намагаються обстоювати права людини в Китаї, зокрема в Гонконгу. Керівництво США також оприлюднило офіційне попередження про ризики для бізнесу через ситуацію в Гонконгу. Усе це засвідчило посилення протистояння двох великих держав, кожна з яких намагається обстоювати свої позиції й не поступатися інтересами.

Зокрема, США звинувачують Китай у порушенні прав людини, переслідуванні національних меншин і недотриманні міжнародного законодавства. Особливе занепокоєння в США викликає посилення тиску з боку Китаю на Гонконг, яким до 1997 року керувала Британія. Потім він був переданий Китаю з правами широкої автономії за принципом “Одна країна – дві системи”. Тобто Пекін мав би займатися тільки питаннями оборони Гонконгу й організовувати його зовнішньополітичну діяльність, а законодавство, адміністративне управління, фінанси, імміграційна політика залишалися б внутрішніми справами гонконзької влади. Але останніми роками КНР усе більше обмежує права мешканців Гонконгу. Зокрема, у червні минулого року в Китаї прийняли закон “Про національну безпеку”, який сприяє посиленню спецслужб Гонконгу, що перебувають повністю під контролем КНР. За цим законом опозиціонери можуть бути засуджені навіть до довічного ув’язнення за активний спротив поліції, зокрема за пошкодження поліційних машин.

США також не подобається втручання Китаю у внутрішні справи Тайваню. КНР вважає Тайвань своєю територією й час від часу погрожує його захопити. Америка та її союзники всіма силами намагаються протидіяти цьому, зокрема політично і військово підтримуючи Тайвань. Біля берегів острова декілька разів відбувалися військові навчання США й інших країн НАТО.

Китай своєю чергою звинувачує США в подвійних стандартах і втручанні у свої внутрішні справи. Тож санкційне протистояння між двома країнами останніми місяцями тільки посилюється.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Чому США дозволили добудову “Північного потоку-2” Західноєвропейські країни закликали до поглиблення діалогу з Росією