Міжнародне рейтингове агентство Fitch підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента України в іноземній валюті (IDR) на рівні «B-» з

Міжнародне рейтингове агентство Fitch підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента України в іноземній валюті (IDR) на рівні «B-» з
Рейтинги України збалансовують оптимальне співвідношення між слабкою зовнішньою ліквідністю, високими потребами у зовнішньому фінансуванні, обумовленими погашенням державного зовнішнього боргу, слабким банківським сектором, інституційними обмеженнями та політичними ризиками по відношенню до партнерів, та поліпшенням довіри та послідовності політики, поліпшенням макроекономічної стабільності, зниженням державного боргу та двосторонньою і  багатосторонньою підтримкою.

Постійне співробітництво України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) полегшило обмеження фінансування та сприяло відновленню міжнародних резервів. Україна отримала першу виплату (1,4 мільярда доларів США) в рамках 14-місячної ” Stand-By ” угоди (SBA) у грудні та очікує отримання двох платежів на суму 1,3 мільярди доларів після завершення перевірок у травні та листопаді 2019 року. Держава випустила єврооблігації на суму 2 млрд. доларів США у жовтні, отримавши перший транш (500 мільйонів Євро) в рамках програми макрофінансової допомоги ЄС (MFAP) та отримала кредит у розмірі 349 мільйонів Євро, використовуючи частину гарантії Світового банку в розмірі 750 мільйонів доларів США.

Міжнародні резерви збільшилися до 20,8 млрд. доларів  США на кінець 2018 року, що є найвищим рівнем з 2012 року. Збільшення гнучкості обмінного курсу, розблокування зовнішнього фінансування через нову програму МВФ та помірний зовнішній дисбаланс пом’якшують короткостроковий тиск на міжнародні резерви.

Своєчасне виконання нової програми МВФ є ключовим для сприяння зовнішньому фінансуванню, підтримки макроекономічної  стабільності та зменшення вразливості, пов’язаної зі слабкою зовнішньою ліквідністю, можливістю збільшення внутрішньої політичної невизначеності та нестабільністю ринків, що розвиваються.Потреба у зовнішньому фінансуванні є високою, 72% і 90% міжнародних резервів у 2019 та 2020 роках, відповідно. Погашення зовнішнього державного боргу збільшиться до 4,3 млрд. доларів США у 2019 році з 3,0 млрд. доларів США у 2018 р. Міжнародні виплати за облігаціями становлять 1,7 млрд. доларів США у 2019 році і становитимуть у середньому 2,4 млрд. доларів в 2020-2021 роках.

Уряд сподівається виплатити заборгованість у 2019 році за допомогою поєднання офіційного фінансування, випуску на ринок і використання частини власних грошових коштів. Нещодавно Україна отримала кредит у розмірі 529 млн. Євро, використовуючи гарантію покриття Світового банку і сподівається отримати другий транш (500 млн. Євро).  Доступ до зовнішніх ринків буде залежати від глобальних умов, а також зменшення невизначеності щодо прогресу SBA та внутрішньої політики. Міністерство фінансів також має намір придбати валюту від Національного банку України (НБУ) для накопичення ліквідності в іноземній валюті для обслуговування боргу. НБУ встановить зв’язок з Clearstream в першому кварталі 19, що може сприяти участі іноземних інвесторів на місцевому ринку.

Fitch вважає, що майбутній президент в найближчому майбутньому не зможе істотно змінити напрямок економічної політики або відмовитися від зобов’язань згідно з SBA. Хоча висока залежність України від зовнішнього офіційного та ринкового фінансування, швидше за все, перешкоджатиме відходу від поточного політичного напрямку.

Основна ставка рефінансування залишається на рівні 18% з вересня 2018 року, незважаючи на зниження інфляційного тиску та впровадження нової програми МВФ. Fitch очікує, що середня інфляція знизиться до 8,6% у 2019 році і знизиться до 6,2% до кінця 2020 року.

Fitch оцінює дефіцит загального державного бюджету на рівні 2,2% від ВВП у 2018 році. Ми прогнозуємо дефіцит загального державного бюджету у розмірі 2,3% ВВП у 2019 році.
У 2018 році загальний державний борг скоротився до 52,2% ВВП (60,8% з урахуванням гарантій), завдяки постійному первинному надлишку реального обмінного курсу, поверненню до зростання та зменшенню чистого зовнішнього фінансування. На динаміку заборгованості в значній мірі впливає валютний ризик, оскільки 76% – це іноземна валюта.
Fitch прогнозує, що дефіцит рахунку поточних операцій України збільшиться до 3,5% ВВП у 2019 році, порівняно з 3,4% ВВП у 2018 році. Дефіцит рахунку поточних операцій згодом збільшиться до 3,7% у 2020 році через слабший зовнішній попит, послаблення надходжень грошових переказів від працівників з-за кордону, а також потенційне скорочення платежів за транзит газу з Росії.

Fitch очікує, що зростання сповільниться до 2,6% у 2019 році, порівняно з 3,2% у 2018 році.

Невирішений конфлікт на сході України залишається ризиком для загальної макроекономічної діяльності та стабільності. Напруженість з Росією зросла через доступ до Азовського моря.

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ