Палеонтологам небагато відомо про дитинство велетенських тиранозаврів. Скаменілості таких малят є рідкістю і мало-що вносять до нашого знання про поведінку тих тварин. Але зараз відкрито сліди їхніх мініатюрних ступнів у скелях віком в 72 млн років, з яких випливає, що ті тиранозаврові малюки мандрували парами – пише Райлі Блек у часописі Scientific American.
Вперше на слід таких відбитків палеонтологи натрапили підчас польових праць на скелях St. Mary River Formation в південно-західній частині штату Альберта. Ця локація переповнена слідами найрізноманітніших видів динозаврів. «На тамтешніх пляжах мала би панувати тиснява» – пише палеонтолог з Royal Tyrrell Museum of Paleontology Дональд Гендерсон в праці: яку було опубліковано в Canadian Journal of Earth Sciences. Серед численних відбитків ступень його група знайшла сім мініатюрних шляхів, залишених динозавровими дітьми, які йшли парами. «Форма тих дрібних ступень, як і довжина кроків, цілком відповідають малюкам, котрі нещодавно проклюнулись, таких видів як Albertosaurus або Gorgosaurus» – говорить Гендерсон, підкреслюючи, що сліди від гострих пазурів вказують на те, що йдеться про хижаків.
Доступні знання на тему поведінки тиранозаврів походять в основному від слідів нападів на скаменілих костях і від нечисленних відбитків. Пошкодження на черепах вказують, що тиранозаври боролися між собою, завдаючи одні одним рани пащами, а знайдені у Британській Колумбії шляхи відбитків вказують на те, що дорослі особини не уникали й соціалізації. «Тиранозаври не були тільки смертоносними машинами вбивства» – каже спеціалістки від відбитків Ліза Баклі, котра не брала участі у цій праці. Зі знайдених тепер слідів випливає, що молоді особини після покидання гнізда збиралися в групи, приблизно так, як і рослиноїдні динозаври, а також сучасні крокодили чи великі наземні птахи.
На думку Баклі нам точно невідомо, від якої групи хижих динозаврів походять віднайдені відбитки, але так чи інакше вони вносять вагомий вклад до наших знань про поведінку цієї групи тварин. «Незалежно від того, котрі тероподи залишили ті сліди – каже вона – вони цікаві, оскільки демонструють, що ті гади не належали до самітників».