МВФ нагадує про зобов’язання щодо НАБУ

МВФ нагадує про зобов’язання щодо НАБУ

Лист Рона Ван Роодена, керівника місії МВФ в Україні
15 травня 2017 року
Шановний прем’єр-міністре,
Оскільки ми готуємося до обговорення четвертого огляду згідно з програмою, підтримуваною МВФ в Україні, я хочу попросити вашої допомоги у важливій справі.
Нашу увагу привернув той факт, що в парламенті обговорюються пропозиції, які дозволять іншим правоохоронним органам крім Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) розслідувати випадки корупції на вищих щаблях влади (проект # 6220). Крім того, пропозиції передбачають, що якщо справа відкривається (і закривається) органом іншим ніж НАБУ, подальше розслідування не може бути відкрито стосовно одних і тих самих фактів і подій іншим органом, включаючи НАБУ.
Якщо таке законодавство буде прийнято, то це суперечитиме зобов’язанням, прийнятим владою в рамках програми за підтримки МВФ, щодо збереження виключної компетенції НАБУ в розслідуванні корупції з боку посадових осіб високого рівня і що НАБУ може проводити розслідування щодо будь-якої посадової особи високого рівня без обмеження. Ухвалення пропозицій може серйозно підірвати ефективність боротьби з корупцією, яка велася протягом останніх кількох років і яка розглядається як успіх в намаганнях влади боротися з корупцією. Оскільки запропонований законопроект не узгоджується з програмою – і може задати зворотню дію попереднім діям – я був би дуже вдячний за вашу допомогу в збереженні правової бази в повній відповідності з узгодженою політикою в Меморандумі про економічну і фінансову політику. У зв’язку з цим, ми наполегливо рекомендуємо прийняти законопроект, що дозволяє НАБУ здійснювати прослуховування телефонних розмов самостійно, як було домовлено, до кінця травня.
Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ