МЗС Литви пропонує ввести санкції через російську агресію у Керченській протоці

МЗС Литви пропонує ввести санкції через російську агресію у Керченській протоці

Про це йдеться у повідомленні на сайті МЗС Литви.

“6 грудня МЗС Литви звернулося до Департаменту міграції при міністерстві внутрішніх справ Литви з пропозицією внести в санкційний список осіб, які безпосередньо брали участь в акті агресії проти українських військових кораблів і екіпажів у Керченській протоці і Чорному морі 25 листопада цього року, а також військове керівництво Російської Федерації, що несе відповідальність за цей акт.

На думку міністерства, дії цих осіб є грубим порушенням міжнародного права, вони створюють серйозну загрозу для міжнародної та національної безпеки Литви.

Міністерство закордонних справ рішуче засуджує ці акти Російської Федерації, що демонструють новий рівень ескалації російської агресії проти України, що триває понад чотири роки.

Литовська Республіка твердо і повністю підтримує незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, не визнає незаконну анексію Кримського півострова, засуджує незаконне будівництво Керченського моста, мілітаризацію Азовського моря і блокування українських портів. 

Литовська Республіка закликає Російську Федерацію негайно припинити агресивні дії проти України, терміново і без будь-яких умов звільнити затримані українські судна і військовополонених членів екіпажу та відновити безперешкодне судноплавство в Азовському морі.

Міністерство закордонних справ активно консультується з іншими членами міжнародного співтовариства щодо відповідальності Російської Федерації за акт агресії”. 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ