МЗС Німеччини: Ми не задоволені станом виконання Мінських угод

МЗС Німеччини: Ми не задоволені станом виконання Мінських угод

У Міністерстві закордонних справ Німеччини заявили, що через три роки після підписання Мінських угод, вони не задоволені станом їх виконання. Про це йдеться у заяві речника МЗС Німеччини:

«В зв’язку з третьою річницею Мінського мирного плану міністерство закордонних справ звернулося до всіх учасників конфлікту з проханням дотримуватися угод. «Ми не можемо бути задоволеними станом виконання», – сказав прес-секретар. 12 лютого 2015 року глави урядів Росії, України, Німеччини та Франції домовилися про так званий Мінський пакет заходів. У ньому було узгоджено не тільки припинення вогню, але також було домовлено про кроки політичного процесу, такі як місцеві вибори на Донбасі та конституційна реформа.

Але перемир’я знову і знову порушувалося. На сьогоднішній день конфлікт на сході України забрав понад 10 тисяч життів. Особливо взимку бої за цивільне населення мають руйнівні наслідки. Багато сіл часто протягом тижнів залишаються відрізаними від харчових продуктів. Людям бракує вугілля для опалення.

При наявності політичної волі сьогодні, як і раніше, можливо досягнути прогресу – це показав успішний обмін сотнями в’язнів в кінці грудня. В першу чергу важливо стабілізувати ситуацію з безпекою. Як передбачає Мінський мирний план, обидві сторони повинні спочатку вивести свою важку зброю з регіону конфлікту. Потенційна миротворча місія ООН може надати можливості для здійснення Мінських угод .

Німеччина разом з Францією продовжить робити все можливе, щоб досягти довгострокового миру в регіоні шляхом чесних переговорів. Головну роль у досягненні цього відіграє так званий «Нормандський формат», у якому за столом переговорів пристуні представники Німеччини, Франції, Росії та України».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ