На конференції ОБСЄ США закликали Кремль звільнити Сенцова

На конференції ОБСЄ США закликали Кремль звільнити Сенцова
Під час відкриття щорічної конференції ОБСЄ з питань людського виміру у Варшаві 10 вересня голова американської делегації, посол Майкл Козак знову закликав Росію звільнити українського політв’язня Олега Сенцова. Ця заява опублікована на офіційному сайті Місії США при ОБСЄ:

 “У нашій заключній заяві минулорічного засідання делегація Сполучених Штатів закликала до звільнення режисера Олега Сенцова та інших громадян України, які перебувають в ув’язненні у Російській Федерації через їхню мирну опозицію до окупації Криму та агресії на сході України.

Коли ми відкриваємо конференцію 2018 року, стан здоров’я пана Сенцова є небезпечним на 120-й день його голодування, яким він протестує проти незаконного позбавлення волі з боку Росії понад 60 його співвітчизників. Ми закликаємо Росію звільнити цих ув’язнених. Ми стурбовані перспективою того, що ще одна невинна особа помре в ув’язненні в Росії.

Десять фундаментальних принципів Гельсінкського Заключного акту поєднують безпеку між державами з повагою до прав людини в державах. Продовження російської агресії проти України суперечить усім десяти принципам, зокрема недоторканності кордонів та територіальній цілісності держав. Пан Сенцов та його ув’язнені українські співвітчизники є реальним втіленням зв’язку між порушеннями міжнародної безпеки Росією та її зловживанням правами людини.

Конфлікт в Україні, який розпалила Росія і продовжує підживлювати, є найгіршою кризою безпеки в Європі з 1990-х років. Її найжорстокішу ціну можна обрахувати людськими життями: майже два мільйони осіб залишили свої будинки; понад 10000 загиблих. В контрольованих Росією районах Східної України ті, хто має проукраїнські симпатії, підлягають тюремному ув’язненню, катуванню та позасудовому вбивству. Гуманітарна ситуація уздовж лінії контакту є важкою. У Криму окупаційні органи влади переслідують кримських татар та інших громадян України, які наважуються протистояти російському правлінню.

Ми приєднуємось до наших європейських та інших партнерів, підтверджуючи, що наші санкції проти Росії, пов’язані з Мінськом, залишатимуться в силі, поки Росія повністю не виконає свої Мінські зобов’язання. Кримські санкції залишаться в силі, поки Росія не поверне Україні повний контроль над півостровом.

Порушення Росією суверенітету та територіальної цілісності іншої держави у жодному разі не обмежуються лише Україною. Росія продовжує займати 20% Грузії та підтримувати сепаратизм у придністровському регіоні Молдови. Ці втручання несуть серйозні гуманітарні наслідки. Водночас у всьому регіоні, де діє ОБСЄ, та у світі Росія здійснює негативний вплив та кампанії з дезінформації, щоб підірвати процеси виборів та знищити віру в демократичний уряд.

Сполучені Штати залишаються прихильними до співпраці з ОБСЄ, урядами, бізнесом, релігійними общинами та групами громадянського суспільства по всьому регіону, щоб засудити ненависть та сприяти повазі прав людини кожного.

Серце Олега Сенцова продовжує битися. Ті, хто має владу звільнити його, мають діяти зараз, поки ще є час”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ