На людей з ожирінням вакцина від Covid-19 може не подіяти

На людей з ожирінням вакцина від Covid-19 може не подіяти
Вчені встановили, що зайва вага вдвічі збільшує ризик серйозних ускладнень, пов’язаних із захворюванням від Covid-19. Вони уточнюють, що смертність від коронавірусу серед людей з ожирінням є на 50% вищою – повідомляє ВВС.

Науковці нагадують, що зайва вага спричиняє багато хвороб, як-от діабет чи підвищений кров’яний тиск. При ослабленій імунній системі коронавірус може стати фатальним – підкреслюють фахівці.

Учені припускають, що особи із ожирінням перебувають у групі ризику ще й тому, що вакцина від Covid-19 може бути для них менш ефективною. Це базується на тому факті, що вакцини слабше впливають на людей, у яких ВМІ (індекс маси тіла) перевищує 30.

Група науковців з Північної Кароліни уважно вивчила дані 75 досліджень з усього світу, які включали понад 400 тисяч пацієнтів. Вчені виявили, що люди з ожирінням та Covid-19 мають удвічі більше шансів опинитися в лікарні та 74% імовірності – потрапити в реанімацію. Нове дослідження підтверджує результати попереднього, що його провели вчені у Великобританії.

Професор Баррі Хопкін, який керував дослідженнями, сказав, що ризик захворіти коронавірусом у осіб із зайвою вагою є “вищим, ніж очікувалось”. Він також нагадав, що здорова їжа має стати пріоритетом, водночас наголошуючи, що ключовим є зменшення надмірної кількості цукру та індустріально оброблених харчів.

Хопкін пояснив, що ожиріння не лише спричиняє низку хвороб, але й послаблює імунну реакцію людини на вірус та представляє собою великий та сильний тиск на органи. Особливо його непокоїть те, що вакцина від Covid-19, імовірно, може бути менш ефективна у випадку осіб із зайвою вагою. “Дослідникам треба було б більше уваги приділити тому, як вакцина буде (не)впливати на людей з ожирінням”, – сказав він.

ВВС нагадує, що, згідно з підрахунками, у світі є понад 20% людей із зайвою вагою, а у Великобританії та США ці цифри є вкрай тривожними і сягають понад 60%. Розуміння того, як їхня імунна система реагує на коронавірус, є вирішальним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Озон може вбити коронавірус? Як скульптура комара підштовхнула до наукової ідеї