На Постійній раді у Відні Голова СММ ОБСЄ закликав не зволікати із необхідними гуманітарними заходами

На Постійній раді у Відні Голова СММ ОБСЄ закликав не зволікати із необхідними гуманітарними заходами

«Попри нещодавнє підтвердження відданості припиненню вогню, що набуло чинності 8 березня, безпекова ситуація на сході України залишається нестабільною», — зазначив Ертурул Апакан, Голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, виступаючи сьогодні у Відні на засіданні Постійної ради.

Під час брифінгу для представників держав-учасниць ОБСЄ і партнерів зі співробітництва Апакан сказав, що цивільне населення і досі змушене платити занадто високу ціну: за цей рік інциденти, пов’язані з мінами та невибухлими боєприпасами, а також порушення режиму припинення вогню, кількість яких постійно коливається, вже забрали життя 20 цивільних осіб. Крім того, він привернув увагу на те, що від початку зими під час перетинання лінії зіткнення з природних причин померло 16 осіб, переважно літнього віку. Цей факт як суворе нагадування про ще більші труднощі, з якими людям доводиться стикатися вже п’ять років.

Апакан закликав до повного дотримання режиму припинення вогню та відведення важкого озброєння і додав, що нещодавні втрачені життя вкотре підкреслили гостру необхідність негайного проведення розмінування в гуманітарних цілях. Згідно з пріоритетами Головування ОБСЄ, Голова Місії сказав, що для СММ люди і надалі залишатимуться у центрі уваги, особливо найбільш вразливі верстви населення. Посол підкреслив необхідність ремонту мосту у Станиці Луганській, зауваживши: «Не можна зволікати із необхідними гуманітарними заходами».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ