На президентських виборах у Перу переміг сільський вчитель

На президентських виборах у Перу переміг сільський вчитель
У Перу відбулися президентські вибори, перемогу на яких із перевагою в 44 тисячі голосів здобув сільський вчитель Педро Кастільйо. Його опонентка Кейко Фухіморі, донька попереднього президента, заявила про численні фальсифікації з боку свого конкурента. Вона звернулася до суду та у Виборчу комісію, щоб оскаржити результати, зокрема просить перерахувати приблизно 200 тисяч голосів на 800 дільницях. Оскільки в країні є значна частина населення, яка підтримує Фухіморі й не прагне радикальних змін, що їх пропонує Педро Кастільйо, ситуація ще може змінитися.

Кейко Фухіморі опирається на середній клас і вищі верстви населення, натомість Кастільйо здебільшого підтримують бідні люди, яким набридло жити в злиднях. Щоб покращити їхнє становище, Педро Кастільйо пропонує радикальні реформи, зокрема націоналізувати видобуток нафти, газу, інших корисних копалин, що загрожує діяльності транснаціональних організацій. Він також прагне посилити втручання держави в економіку, що може послабити позиції великого бізнесу. Він заявив про те, що хоче переписати Конституцію Перу, зібравши Установчі збори, які будуть опиратися на волю громадян, але це не передбачено чинним законодавством і може спричинити протести тих мешканців, хто не зацікавлений у змінах.

Внутрішньополітична ситуація в Перу дуже складна, за останні п’ять років змінилося чотири президенти, збільшується безробіття, бідність. Населення здебільшого не задоволене своїм життям. Проте є соціальні групи, які виступають проти змін, що їх пропонує Педро Кастільйо. Тому поляризація суспільства буде посилюватися, може виникнути громадянське протистояння. Окрім того, парламент Перу складається з п’яти політичних партій, які мають переважно центристську спрямованість, тож сумнівно, що вони підтримають Педро Кастільйо.

Отже, ситуація в Перу залишається складною. І хоча результати виборів будуть оскаржуватися, навряд чи остаточне рішення задовольнить усіх громадян.

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


В Афганістані триває виведення американських військ Чи принесла Україні користь зустріч Байдена та Путіна?