Найдовше місячне затемнення століття

Найдовше місячне затемнення століття
Найтриваліше в столітті часткове затемнення Місяця відбудеться вже цього тижня, а побачити цей величний феномен зможуть в усіх 50 американських штатах, а такожу більшості країн світу – пише хорватське видання Jutarnji list.

NASA передбачає, що майже цілковите затемнення повного Micro Beaver Місяця триватиме 3 години 28 хвилин і 23 секунди. Micro Beaver (бобер) – це назва Місяця, коли він з’являється на найбільш віддаленій точці від Землі; відбувається це перед сезоном полювання на бобрів.

Часткове затемнення, коли тінь Землі перекриє 97% повного Місяця, стане найтривалішим у столітті і значно перевищить час попереднього рекорду – затемнення, яке відбулося у 2018 році і тривало 1 годину і 43 хвилини. Згідно з даними обсерваторії Holcomb Університету Батлера, що в Індіані, воно також буде найдовшим частковим затемненням Місяця за 580 років.

Місячне затемнення відбувається, коли Земля проходить між Місяцем і Сонцем так, що тінь нашої планети потрапляє на супутник. Тінь може блокувати все сонячне світло чи його більшість, як у випадку часткового затемнення, і так “зафарбовувати” Місяць у темний іржаво-червоний колір.

Червоний колір Місяця виникає тому, що сонячне світло, попри його пряме блокування тінню Землі чи найтемнішою частиною її тіні, проходить кривою навколо нашої планети й через її атмосферу, щоб дійти до Місяця. Атмосфера фільтрує короткі сині діапазони хвилі світла і пропускає червоні та помаранчеві – повідомляє Live Science.

Після того, як ці червоні й помаранчеві діапазони хвилі пройдуть крізь атмосферу Землі, вони помандрують далі до Місяця й огорнуть його глибоким червоним світлом кольору махагоні (червоного дерева).

Затемнення буде видно із Північної Америки й Тихого океану, Аляски, Західної Європи, а також зі східних регіонів Австралії, Нової Зеландії та Японії. Попри те, що початкові фази затемнення відбудуться ще до сходу Місяця в Азії, Австралії та Новій Зеландії, спостерігачі в тих регіонах зможуть побачити це явище, коли воно досягне своєї кульмінації.

З іншого боку, глядачі в Південній Америці та Західній Європі побачать захід Місяця ще до того, як затемнення досягне максимуму. Водночас жодної фази затемнення не буде видно з Африки, Близького Сходу та Західної Азії. В інших частинах світу хмари можуть зашкодити спостереженню, тож охочі мають дізнатися прогноз погоди.

Затемнення Місяця зазвичай відбувається двічі на рік, а повне затемнення станеться між 15 і 16 травня 2022 року, після чого наступить ще одне між 7 і 8 листопада того ж року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Чи земне життя зародилося на Марсі? Аляска палає