NASA анонсувала дві місії на Венеру

NASA анонсувала дві місії на Венеру
Дві нові місії на Венеру – DaVinci+ i Veritas– матимуть на меті її вивчення, що стане першим відвідуванням сестринської для Землі планети за 30 років. DaVinci+ буде аналізувати атмосферу Венери, а Veritas створюватиме мапу її поверхні – повідомили в NASA. Про це пише інформаційне агентство Hina.

Для цих двох місій буде виділено 500 мільйонів доларів, а їхня реалізація передбачається між 2028 і 2030 роками. “Метою місій є встановити, чому Венера зараз має вигляд пекла. Раніше їй було притаманно багато таких характеристик, як і Землі, і, можливо, вона була першою населеною планетою в Сонячній системі, з океанами і кліматом, як на Землі”, – йдеться в повідомленні NASA.

DaVinci+, яка буде складатися із космічного судна і зонда, вивчатиме склад густої і гарячої атмосфери Венери, що мало б допомогти вченим встановити, як вона розвивалася, а завданням Veritas буде накреслити поверхню планети, щоб можна було спробувати зрозуміти її геологічну історію – кажуть в NASA.

Найближча планетарна родичка Землі – Венера – є другою планетою від Сонця. Вона схожа на Землю за структурою, але дещо менша і значно тепліша. Понад негостинною поверхнею простягається густа і токсична атмосфера, що складається, імовірно, з діоксиду вуглецю і хмар сірчаної кислоти. Наслідком є ефект парника, який розігріває поверхню до 880 градусів, чого достатньо, щоб розплавилося олово. “Повітря” на Венері таке густе, що поводиться скоріше як рідина, ніж як газ.

Вчені вірять, що на Венері колись була вода і що планета була придатною для життя, перш ніж невідомі нам сили запустили такий екстремальний парниковий ефект, який призвів до випаровування океанів. “Венера є каменем із Rosette для кліматичних змін”,– твердять у NASA.

Остання американська місія на Венеру, судно Magellan, досягла планети у 1990 році. Після чотирьох років кружляння навколо і знімання Magellan було спущено на поверхню, щоб зібрати дані про атмосферу, а потім він розплавився.

Подібна доля чекає і на зонд DaVinci+, який буде спущено на поверхню. Але до того він мав би зібрати і відправити взірці хімічного складу атмосфери планети і дані про тиск на ній, а також зробити фотографії високої роздільної здатності. Навіть якщо він переживе спуск, то, ймовірно, “закипить” упродовж двадцяти хвилин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Жити до 120? Праісторичне кровопролиття