Наступник Меркель підтримує будівництво “Північного потоку-2”

Наступник Меркель підтримує будівництво “Північного потоку-2”
Новий очільник “Християнсько-демократичного союзу”, однієї із правлячих партій Німеччини, Армін Лашет підтримує будівництво “Північного потоку-2”. Про це він заявив в інтерв’ю для видання Reuters. 

Зокрема, Лашет стверджує, що завершення газогону відповідає німецьким національним інтересам. Він також зазначив, що розуміє прагнення США і країн Східної Європи загальмувати добудову “Північного потоку-2”, проте, на його думку, потрібно бути реалістами і захищати найперше свої національні інтереси. 

В інтерв’ю лідер ХДС також окреслив основні напрями своєї політики. Загалом Лашет буде дотримуватись курсу своєї попередниці, Ангели Меркель, насамперед – турбуватиметься про захист національних інтересів та розвиток німецької економіки, яка є однією з провідних в Євросоюзі. 

Він також буде підтримувати тісні політичні та економічні зв’язки з Францією, Італією, іншими країнами ЄС. Важливими з безпекового погляду, на його думку, є також відносини з США. Так, Армін Лашет позитивно оцінив рішення Джо Байдена призупинити виведення американських військ з Німеччини, зазначивши, що це сприятиме посиленню безпеки як Німеччини, так і ЄС. 

Проте лідер ХДС не відмовляється від співпраці з Росією. Політик заявив, що відносини з РФ у Німеччини доволі давні, що німці купляли газ ще з часів СРСР навіть під час холодної війни, тож тепер продовжуватимуть цю традицію. Армін Лашет засудив порушення прав людини в Росії, зокрема переслідування і арешт Олексія Навального, але вказав, що це не повинно вплинути на економічні відносини між двома країнами.

Лашет також відомий своїми проросійськими настроями. Він був одним із ініціаторів російсько-німецького форуму “Петербурзький діалог”, спрямованого на обговорення німецько-російської співпраці. Лашет не підтримав санкції, накладені на Росію після невдалого отруєння Сергія Скрипаля, оскільки, на його думку, докази британців не були переконливими. 

За освітою Лашет юрист, деякий час працював журналістом. Є членом консервативного ХДС з 1979 року. Декілька разів був депутатом Бундестагу та Європарламенту. Очолював міністерство у справах поколінь, сім’ї, жінок та інтеграції. Значні зусилля спрямовував на кар’єру всередині партії, тож у 2012 році став заступником Меркель. У 2017 році Армін Лашет став прем’єр-міністром Північного Рейну-Вестфалії. Він має значний політичний досвід, а також є одним з основних претендентів на крісло канцлера після того, як Ангела Меркель заявила, що не буде балотуватися на цю посаду вп’яте. Ще одним претендентом є прем’єр Баварії Маркус Зедера, який, за даними соцопитувань,має вищу підтримку серед виборців, ніж Лашет. Проте очільник ХДС вже розпочав інформаційну компанію щодо поширення своїх ідей. 

Зважаючи на все це, Кремль доволі схвально поставився до обрання Арміна Лашета керівником ХДС, сподіваючись, що коли він стане канцлером, політика Німеччини буде ще більш проросійською. Ця ситуація може також значно послабити позиції України на зустрічі в Нормандському форматі. 

Отже, Україні дуже важливо налагоджувати співпрацю з Арміном Лашетом, який, хоч і має проросійські симпатії, але не підтримує деякі дії Росії, зокрема анексію Криму і захоплення частини територій Донбасу. За його словами, Німеччина й надалі буде виступати за продовження санкцій ЄС проти Росії. Голова ХДС також зазначив, що Німеччина та інші європейські країни повинні захищати геополітичні інтереси України і гарантувати енергопостачання через її газотранспортну систему. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Сенат США відновив санкції проти “Північного потоку-2” Зовнішньополітична доктрина переможця президентських перегонів у США Джо Байдена