Нау(ч)ка карантинних часів

Нау(ч)ка карантинних часів
Спостерігаючи за навчальним процесом в умовах карантину, багато батьків почали ставити собі запитання щодо доцільності форми викладання в українських школах. Це питання не нове, однак з огляду на незвичну ситуацію, в якій опинились усі ми, воно вийшло на передній план.

Батьки почали сумніватись у необхідності переписування підручника до зошита, перемальовування (не плутати із заповненням) табличок тощо. Чи ґуля на середньому пальці правої руки, яка є наслідком багатогодинної писанини, перекладається на якість знань? Чи дитина може коротко переказати (вже навіть не говорю про осмислення) зміст переписаних нею п’яти сторінок розділу з підручника? Чи здатна вона скласти усі ці пазли поодиноких дисциплін у загальну картину?

Насправді питань про форму викладання в українських школах більше. Ті з батьків, які помітили ці проблеми раніше, знайшли для себе три виходи з ситуації: хтось відправляє дитину вчитись за кордон, хтось наймає репетиторів, а хтось переводить на дистанційне навчання, яке поєднує з додатковими приватними уроками. Щороку в Україні кількість учнів, які переходять на віддалену освіту, стрімко зростає. Сьогодні ж на дистанційному навчанні опинились усі. Але чи зміна назви спричинила зміну форми?

З огляду на нинішню ситуацію у світі, питання щодо змін у освіті на найближчі роки є нагальним не лише для України. Проаналізувавши виклики, перед якими всі ми зараз опинились, Всесвітній економічний форум назвав 4 головні зміни, які чекають на освіту після завершення карантину.

Освіта стане глобальною. Пандемія Covid-19 допомогла нам зрозуміти, наскільки ми глобально взаємопов’язані – більше немає такого поняття, як окремі проблеми та дії. Успішним людям у найближчі десятиліття потрібно буде зрозуміти цей взаємозв’язок і навчитися працювати в глобальному масштабі.

Зміниться роль вихователя. Поняття вчителя, який доносить знання своїм учням, вже не підходить для цілей освіти XXI століття. Оскільки студенти зможуть отримати доступ до знань і навіть навчитися технологічним навичкам за допомогою декількох операцій на своїх смартфонах, планшетах та комп’ютерах, нам доведеться переосмислити роль викладача в класі та лекційних аудиторіях. Майбутнє завдання освітян – розвиток молоді як членів суспільства.

Навчання життєвим навичкам, необхідним для майбутнього. У мінливому глобальному середовищі молодим людям потрібно навчитися стійкості та адаптивності. Саме ці навички виявилися важливими для ефективного орієнтування під час пандемії. Заглядаючи у майбутнє, одні з найважливіших навичок, яких потребуватимуть роботодавці – це творчість, спілкування та співпраця, емпатія та емоційний інтелект; а також вміння працювати попри демографічні відмінності для ефективнішого виконання роботи в команді.

Використання технологій у навчальному процесі. Пандемія Covid-19 призвела до того, що освітні заклади в усьому світі змушені раптово використовувати всі доступні технологічні засоби для дистанційного навчання. Педагоги зможуть тепер по-іншому використовувати технології, що зробить освіту доступнішою. Це нові режими навчання, які раніше майже не використовувались, особливо в дитячих садках.

Тож зараз ми маємо неймовірний шанс встигнути застрибнути в останній вагон потяга нових освітніх тенденцій і використати ситуацію, яку підкинуло нам сьогодення, а також принагідно спробувати проаналізувати, чому серед глядачів онлайн-уроків, які протягом останніх тижнів виходять на багатьох каналах, найпопулярнішими є руханки та англійська мова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Антидот від неповаги Інший бік Covid-19