Науковий винахід, інспірований природою

Науковий винахід, інспірований природою
Південнокорейські вчені, інспіровані природою, розробили штучний матеріал, подібний до шкіри, який міняє колір в такий самий спосіб, як хамелеон, коли пристосовується до оточення – повідомляє інформаційне агентство Hina.

Група на чолі з Ко Сеунґ-хваном, професором механіки з університету Сеулу, розробила шкіру із спеціальними чорнилами, яка змінює свою барву відповідно до температури, а контролюють її маленькі, перемінні нагрівачі.

«Якщо ви носите маскувальну уніформу у пустелі, то вас легко помітити. Зміна кольору і узору згідно з довкіллям є ключовим моментом для технології, яку ми створили» – говорить Ко.

Фахівці свій винахід, термохроматичні кристальні чорнила (TLC) і багатошаровий нанонагрівач, продемонстрували на роботові, в котрого було вмонтовано кольорові сенсори. Який би колір сенсори не «побачили», шкіра намагалася його наслідувати. На відео робот повзав по червоній, синій та зеленій підлозі і в момент зміни кожної міняв колір так, наче зливався з підлогою.

Загальна товщина штучної шкіри є меншою від однієї сотої мікрометра, тоншою за людську волосину. «Шкіру, яка пристосовується, ми можемо виготовити в постаті опорного обладнання, що його можна буде використовувати в індустрії моди, продукції військової маскувальної уніформи, автомобільній індустрії і будівництві, а також для виготовлення відео-реклами» – каже Ко.

Його експеримент було описано в серпні у часописі Nature Communications.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Вакцина проти раку? Природний засіб проти комарів