Неправда як основна загроза існування людства

Неправда як основна загроза існування людства
Нещодавно Папа Римський Франциск висловив занепокоєння роботою журналістів, що розповсюджують недостовірну інформацію і нагадав людству, що неправда – це великий гріх. Очевидно, Понтифік недарма наголосив на дев’ятій заповіді, адже сьогодні брехня поширюється світом так стрімко, що людство опинилося на порозі ядерної війни.

В індуїстських правилах морально-етичного і духовного розвитку Ямі і Ніямі застереження щодо обману стоїть на другому місці після заборони насилля. То чому ж неправда так згубно впливає на людину?

Згідно майже всіх релігійних концепцій, головне завдання людини на Землі – це вдосконалення своєї внутрішньої суті, душі. Щоб ми могли виконати своє призначення, Всесвіт (Бог) надав нам свободу у вчинках, думках і бажаннях. Однак будь-яка наша дія в матеріальному чи ментальному світі впливає через долю на наше майбутнє. Тож усе, що ми робимо, підкорюється певним законам Універсуму, які можна описати прислів’ям: “Що посієш, те і пожнеш”. Проте ми живемо в суспільстві, і щодня словесно та енергетично спілкуємось з іншими людьми, і якщо на певну дію наш співрозмовник відповість неправдою, то запуститься фальшивий сценарій майбутнього.

Якщо наш обман стосується особисто нас чи нашої сім’ї, то згубні наслідки торкнуться лише невеликої кількості осіб, але якщо неправду навмисно генерує політичний діяч чи очільник країни, то це може спричинити катастрофу для мільйонів. Класичний приклад обману з глобальними наслідками – Сталінізм і Гітлеризм. Безліч людей повірили аморальним лідерам, а тому майже стали співучасниками їхніх злочинів. Це призвело до трагедії, де всі вони загинули. Закони Всесвіту жорсткі і невблаганні: підтримав зло – від нього й постраждаєш.

Головна загроза неправди в тому, що вона не дозволяє душі розвиватись природно, на основі вільного вибору вчинків і думок. Тобто коли неправду вважають істиною, унеможливлюється реалізація головного завдання людини на Землі. Схоже зараз відбувається в Росії – мільйони людей введені в оману керманичами Кремля і свідомо підтримують цілком злочинні дії очільників своєї країни, що безумовно призведе до катастрофи в житті кожного поплічника цього режиму. Сьогодні в Росії генерування неправди через телебачення та інші ЗМІ досягло таких масштабів, що спотворило світогляд не тільки громадян країни, але і мешканців та політиків інших держав.

З іншого боку, коли людина тривалий час перебуває в спотвореному неправдою світі і не розуміє цього, то в майбутньому вона може чинити згубно для душі. Щоб запобігти деградації тонкого тіла, реагуючи на емоційний чи психологічний стан, людина може захворіти чи навіть померти.

Дуже згубними є наслідки використання обману в релігії, наприклад, хрестові походи, інквізиція і релігійні війни. На жаль, Україна також суттєво від них постраждала, коли християни православного обряду свідомо нападали на римо-католицьких священнослужителів і навпаки. Навіть сьогодні релігійні ісламські фанатики вбивають не тільки невинних людей іншої віри, але і своїх побратимів мусульман.

Неправда і спотворення в історії призводять до прославлення аморальних постатей та забуття справжніх героїв. Наприклад, за часів СРСР майже усіх борців з тоталітарним більшовицьким режимом стерли з архівів. Однак найбільше лихо, до якого може призвести викривлення історії – це суттєве гальмування в розвитку цілих країн. Хтозна, можливо якби Богдан Хмельницький опанував свій особистий гнів до Польщі і не уклав угоди з Московією, ми б сьогодні жили в зовсім інших умовах.

Отже, якщо людство не схаменеться і не намагатиметься спільно протидіяти певним країнам і кланам, які через неправду намагаються реалізувати свої фанатичні плани, то у майбутньому нас усіх чекають наслідки нашої бездіяльності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ