Нідерланди нададуть Україні 5 млн доларів для підтримки миру на Донбасі

Нідерланди нададуть Україні 5 млн доларів для підтримки миру на Донбасі
Новий проект у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Нідерландів покликаний покращити громадську безпеку, доступ до правосуддя, забезпечення правопорядку та вирішити низку проблем, що виникають внаслідок затяжного збройного конфлікту на сході України.

Проект під назвою “Посилення національної та місцевої спроможності для ефективного забезпечення безпеки, правосуддя та послуг з реінтеграції на постраждалих внаслідок конфлікту територіях України” має бюджет 5 млн доларів і втілюватиметься протягом наступних трьох років, тобто до середини 2022 року.

Основна увага проекту буде спрямована на зміцнення безпеки і верховенства права та посилення згуртованості суспільства на підконтрольних уряду України територіях Донецької та Луганської областей. Він опиратиметься на роботу, проведену Програмою ООН із відновлення та розбудови миру в межах попередніх проектів для стабілізації та підвищення рівня громадської безпеки в цих областях.

Посол Королівства Нідерланди в Києві Ед Хокс похвалив ПРООН за проведену роботу в сфері безпеки, доступу до правосуддя та покращення умов життя на Донбасі та зазначив, що новий проект має продовжити ці зусилля: “Ми співчуваємо людям, які проживають на територіях на сході України, де триває конфлікт, і ми переконані, що цей проект сприятиме покращенню ситуації”.

 

Загальною метою проекту є підтримка безпеки, стабільності та миру на сході України й обраних інших регіонах країни. Для досягнення цього проект заохочуватиме тісну співпрацю з місцевими інституціями, зокрема з правоохоронними органами й іншими структурами, уповноваженими гарантувати безпеку та благополуччя місцевих жителів (як-от служби реагування на надзвичайні ситуації). Проект підтримуватиме ці інституції не лише шляхом посилення їхньої спроможності надавати послуги, але також завдяки роботі з громадами, яким вони служать, для побудови взаємодії та співпраці між ними.

До того ж проект підтримуватиме створення нових механізмів або просуватиме ті, що не застосовуються повною мірою, для вирішення конфліктів, як-от медіація, механізми раннього попередження тощо. Також надаватимуться послуги з реінтеграції колишніх військовослужбовців. 

Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева наголосила на важливості продовження та зосередження зусиль для зміцнення громадської безпеки, дотримання верховенства права та забезпечення рівного доступу до правосуддя для всіх громадян України на сході. Вона відзначила, що вже багато чого зроблено, проте досі існують величезні проблеми, які потребують негайних дій і цілісного підходу.

“Досі не вирішені проблеми з громадською безпекою та захистом, забезпеченням правопорядку і загалом з верховенством права і доступом до правосуддя”, – сказала  Ґерчева. “Маргіналізовані та неблагополучні верстви населення найбільше страждають через неефективну й непрозору роботу правоохоронних органів і судів. Новий компонент Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Нідерландів має покращити громадську безпеку, доступ до правосуддя та забезпечення правопорядку і вирішити складні проблеми, спричинені затяжним збройним конфліктом на сході України”.

Проект є частиною Програми ООН із відновлення та розбудови миру і реалізовуватиметься в межах компоненту програми “Громадська безпека та згуртованість суспільства”.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програма працює у 6 областях України: Донецькій, Луганській, Дніпропетровській, Запорізькій, Харківській і Житомирській.

Загальний бюджет складає понад  80 мільйонів доларів США. Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії, Японії та Сполученого Королівства.

 Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ