Німеччина, “Північний потік-2” і отруєння Навального

Німеччина, “Північний потік-2” і отруєння Навального
Нещодавно німецькі експерти заявили, що російський опозиціонер Олексій Навальний був отруєний газом із групи “Новачок” – речовиною, що раніше застосовувалася для замаху на Сергія та Юлію Скрипалів. Зважаючи на це, Німеччина закликала ввести економічні санкції проти Росії, а зокрема – і проти “Північного потоку-2”.

Раніше Німеччина підтримувала будівництво газогону, який, за словами низки німецьких політиків, мав би забезпечити газові потреби країни. Натомість США, Польща та Прибалтійські республіки неодноразово заявляли, що будівництво “Північного потоку-2” несе загрозу національним інтересам багатьох європейських країн, оскільки посилить їхню залежність від російського газу. Особливої шкоди газогін принесе Україні, адже після його зведення паливо у Європу буде постачатися в обхід нашої країни. Упродовж тривалого часу канцлерка Німеччини Ангела Меркель стверджувала, що будівництво “Північного потоку-2” націлене лише на економічну вигоду й нікому не завдасть шкоди. Однак наразі навіть Меркель заговорила про санкції проти Росії.

Отруєння Навального засвідчило, що Путін та його прибічники готові на будь-які аморальні чи навіть протиправні вчинки, щоб утриматися при владі. А те, що опозиціонер був отруєний саме “Новачком”, який виробляється тільки в державних лабораторіях, підтверджує той факт, що санкціонував цю акцію В. Путін чи його найближчі підлеглі. Понад усе Путін боїться, щоби події, які відбуваються зараз у Білорусі, не перекинулися на Росію, у певних регіонах якої й так неспокійно. Наприклад, у Хабаровську, де влітку відбувалися протести після затримання губернатора краю. Тому російська влада вирішила діяти на випередження й позбутися головного опозиціонера, який потенційно міг очолити протестний рух у країні. Усі демократичні держави наголошують на прозорому розслідуванні “справи Навального”, а також на застосуванні нових санкцій проти російської влади, яка переслідує опозицію і грубо порушує права людини в Росії.

Низка німецьких політиків закликала ввести проти Москви економічні обмеження, насамперед – в енергетичній сфері. Зокрема, Норберт Рьоттген, член керівного “Християнсько-демократичного союзу”, куди належить і Меркель, зазначив, що реакція Німеччини на отруєння Навального повинна бути жорсткою і включати газову сферу, найбільш чутливу для Росії. Німецький дипломат Вольфганг Ішингер заявив, що необхідно вислати деяких російських дипломатичних працівників, а також застосувати економічні санкції, зокрема – і щодо “Північного потоку-2”. Хоча Ішингер не підтримує повний бойкот Росії і припинення з нею будь-яких дипломатичних відносин, оскільки це може принести більше шкоди, ніж користі, Росія, за його словами, розуміє тільки мову сили. Фрідріх Мерц, який також входить до ХДС, закликав, зокрема, зупинити будівництво “Північного потоку-2” на два роки. Натомість А. Меркель наголошує, що санкції проти газогону вводити не треба, проте вона також вважає, що російського опозиціонера отруїли з відома чи й за наказом російської влади, а тому вимагає відповідей від російських можновладців. Вона також зазначила, що Німеччина проводить консультації з іншими країнами ЄС та партнерами з НАТО щодо спільних дій проти Росії у відповідь на отруєння Навального.

Замах на російського опозиціонера жорстко засудили також США, зазначивши, що Росія не вперше використовує подібну речовину проти своїх опонентів. Окрім того, Штати закликають накласти економічні санкції на всіх причетних до цієї справи. Керівник британського уряду Б. Джонсон також засудив злочинний замах на Навального, нагадав про отруєння у Солсбері і зажадав від Росії пояснень. Експрем’єрка Англії Тереза Мей також зазначила, що використання хімічної зброї є незаконною і варварською дією, а тому Москву, за її словами, необхідно покарати відповідно до міжнародних норм. Пояснень від Росії щодо застосування забороненої хімічної зброї вимагає й очільник МЗС Франції.

Українське Міністерство закордонних справ також засудило злочинні дії російської влади і закликало до введення санкцій проти Москви спільно з іншими демократичними країнами. У відповідь Росія розширила список українських політиків, щодо яких вводяться економічні заборони.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Польща хоче вийти зі Стамбульської конвенції Чому Росія для Європи важливіша, ніж Україна?