Геополітичні наслідки візиту міністра оборони США Ллойда Остіна в Україну

Геополітичні наслідки візиту міністра оборони США Ллойда Остіна в Україну
Нещодавно міністр оборони США Ллойд Остін відвідав Україну з робочим візитом. Разом із ним прибула й американська військова допомога на 60 млн доларів: боєприпаси, медичне обладнання та зброя, зокрема ракетні комплекси FGM-148 “Джавелін”, що прицільно знищують танки і яких так боїться Кремль. Ллойд Остін зазначив, що ця зброя, звичайно, не зможе зупинити ймовірне повномасштабне вторгнення з боку Росії, але зробить його ціну дуже високою, тому РФ потрібно добре подумати перед тим, як зважитися на нову авантюру. 

Він також розповів, що до 2025 року США планують відправити Україні 24 сучасні бойові катери – перші два надійдуть уже наступного року. Остін нагадав, що з 2014 року Штати надали Україні приблизно 2,5 млрд доларів для підвищення обороноздатності й забезпечення територіальної цілісності.

 Окрім того, міністр заявив, що США будуть робити все можливе, щоб підтримати Україну, зокрема вони активно лобіюють наші інтереси в НАТО. Він наголосив, що жодна третя країна не може впливати на рішення України щодо членства в Альянсі. Однак проти нашого входження в НАТО виступають, наприклад, Франція й Німеччина. Вони пояснюють це тим, що наша армія ще не відповідає натівським стандартам. Проте головна причина – це все-таки страх перед РФ. Москва вже заявляла, що зробить усе можливе, аби не допустити нашого членства в НАТО, оскільки це, на її думку, загрожує російським інтересам. Хоча насправді це саме Росія загрожує Україні й іншим сусіднім країнам. РФ також стверджує, що НАТО – це агресивний блок, а США та їхні союзники прагнуть захопити Росію. Проте Альянс ніколи не був агресивним блоком, адже головне його завдання – це захист території та суверенітету країн-учасниць. Після візиту в Україну американський міністр зустрічався з колегами з країн НАТО, які запевнили, що на наступному саміті Альянсу в Мадриді союзники підтвердять незмінну підтримку України і Грузії щодо перспектив вступу в НАТО.

Російські політики і ЗМІ відразу відреагували на візит Остіна в Київ, наголошуючи на тому, що Україна стає маріонеткою США й незабаром у ній будуть розміщені американські військові бази, а також що Америка прагне завоювати Росію, використовуючи територію України. Прессекретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков у цьому контексті зазначив, що Україна робить серйозну помилку, прагнучи до НАТО. За його словами, Київ переходить червону лінію, тож Росія змушена буде реагувати. Але як саме реагувати – він не розповів. Найімовірніше, РФ посилить газовий тиск на Україну та Європу, а от на США ніяк не зможе вплинути, хіба здійснить нову кібератаку. Однак Америка вже суттєво збільшила свій кіберзахист.

Отже, з погляду геополітики США підвищили свій вплив у Східній Європі. Це дуже важливо для Штатів в умовах охолодження відносин із деякими західноєвропейськими країнами – наприклад, із Францією, яка незадоволена тим, що США забрали в неї вигідне австралійське замовлення на підводні човни. Певне напруження в Америки є й із Німеччиною, що лобіювала добудову “Північного потоку-2”. Тож США посилює співпрацю з країнами Балтії і Східної Європи, зокрема з Україною, якій допомога Америки особливо важлива в умовах гібридного протистояння з Росією. США також показує приклад західноєвропейським країнам, які підтримують Україну лише на словах, але не надають реальної військової допомоги. Отже, візит міністра оборони США Ллойда Остіна в Київ суттєво зміцнив відносини між країнами й показав, що Україна має стратегічне значення для Штатів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Чи вплине арешт Саакашвілі на україно-грузинські відносини? Парламентські вибори в Німеччині: значення для України