Нове дослідження ООН щодо впливу Чорнобиля

Нове дослідження ООН щодо впливу Чорнобиля

Згідно з новим дослідженням ООН один з чотирьох випадків захворювання на рак щитовидної залози, зареєстрованих біля Чорнобильської зони, ймовірно, спричинений радіаційним впливом. Про це повідомляється на сайті ООН:

«Останнє дослідження, проведене Науковим комітетом ООН з впливу атомної радіації (UNSCEAR) в період з 1991 по 2015 рік, зареєструвало близько 20 тисяч випадків захворювання на рак щитовидної залози серед людей, які були молодшими 18 років у 1986 році та проживали в постраждалих районах колишнього Радянського Союзу. Дослідження було видане напередодні Міжнародного Дня пам’яті Чорнобильської катастрофи.

За даними Комітету, один з чотирьох таких випадків пов’язаний з радіаційним впливом.

“Рак щитовидної залози є серйозною проблемою після аварії на Чорнобильській АЕС і потребує подальшого вивчення, щоб краще зрозуміти довгострокові наслідки”, – сказав голова UNSCEAR Ханс Ванмарке.

Вибух на Чорнобильській атомній електростанції 26 квітня 1986 року спричинив радіоактивну хмару над великою частиною Радянського Союзу, теперішніми територіями Білорусі, України та Росії. Близько 8,4 мільйона людей у цих районах зазнали впливу радіації.
Близько 116 000 людей були евакуйовані в той час, а ще 230 000 в останні роки.

8 грудня 2016 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, яка визнає 26 квітня Міжнародним Днем пам’яті Чорнобильської катастрофи».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ