“Нове обличчя” Росії як цивілізаційний етап розвитку людства

“Нове обличчя” Росії як цивілізаційний етап розвитку людства
Після розпаду СРСР біполярність світу змінилася на конкуренцію потужних націй: американців, французів, англійців, німців, китайців, японців тощо. Людство перейшло на новий цивілізаційний етап, а збройні конфлікти переросли у жорстокі інформаційні та психологічні війни.

Американський геополітик Збігнєв Бжезинський у книзі “Велика шахівниця”, прогнозуючи сценарій цивілізаційного розвитку світу, зазначає, що суттєвий політичний вплив мають економічно успішні країни. Зокрема, велику увагу він надає Китаю як новій економічній силі, а Росію, попри невисокий матеріальний рівень її громадян, називає важливим гравцем.

Росія є найбільшою країною у світі, має значний збройний та ядерний потенціал, великі поклади копалин. Водночас їй притаманний імперіалізм, ксенофобія, шовінізм, месіанство та інші негативні явища і небезпечні ідеології, що загрожують цивілізованому світу. Росіяни мають непереборне бажання домінувати, керувати та перемагати. Демонструючи свою вищість, вони постійно принижують інші нації, що населяють їхню державу, нападають на сусідні та віддалені країни. Усе це надзвичайно загрожує міжнародному миру та стабільності.

Російське національне мислення спровокувало великі світові трагедії з мільйонами жертв невинних людей різних національностей. Кремль умисно тисне на своїх громадян, застосовуючи нищівну пропаганду. Упродовж російсько-української війни ми сповна відчули на собі негативні аспекти російського національного мислення, спрямованого на знищення та руйнування.

Українці ж натомість прагнуть цивілізаційного розвитку, реалізації національного потенціалу. І у цьому наша колосальна відмінність від росіян. Байдужість інших народів до російської агресії пояснюється страхом, бажанням захистити себе. Водночас історичний досвід свідчить, що держави, які ігнорували трагедії сусідніх країн, часто самі підпадали під агресію. Наприклад, нації, що боялись Гітлера, підкорялись йому та навіть сподівались на його підтримку, врешті ставали його жертвами. Цілком імовірно, що на держави, які нині закривають очі на звірства Кремля, чекає така сама доля, адже минуле зовсім не вчить світову спільноту запобігати кривавим режимам.

Російський релігійний філософ Володимир Соловйов стверджував, що новий розвиток країни має відбуватися разом зі зміною національного мислення. Водночас московський богослов Олександр Мень вважав, що Росія своїм деструктивним мисленням знищує себе і блокує національний розвиток. Рятівним для країни, на його думку, могло б стати справжнє, щире християнство, але не як доктрина, що служить державі, а як світогляд, який передбачає доброзичливе ставлення до інших націй.

У сучасному глобалізованому світі багато проблем, з якими має боротись уся міжнародна спільнота, інакше вони спричинять жахливі наслідки для кожної країни. Саме тому Росія повинна будувати зовнішню та внутрішню політику на засадах рівного партнерства, а не агресії. Її нове, людяне “обличчя” допомогло б планеті перейти до нового етапу цивілізаційного розвитку. Водночас амбіції росіян могли б стати творчою, а не руйнівною силою, яка врешті колись спричинить самознищення нації.

Світ постійно змінюється – це основа розвитку та вдосконалення цивілізації. Активними гравцями цього процесу стають нації, ідеї та амбіції, що рухають історичним прогресом. Важливо збагнути позитивні та негативні аспекти цих явищ у ширшому масштабі, зважаючи на прийдешні покоління. Водночас завдання інтелектуалів – примножити і зберегти багатства землі. Для цього потрібно будувати міжнародні відносини на засадах партнерства, обміну, взаємодопомоги, а не на приниженні, ненависті та конкуренції, як це було у попередні історичні періоди.

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ