Новий лад у сфері ядерної енергетики

Новий лад у сфері ядерної енергетики
Азія масштабно розбудовує нові ядерні реактори, а Захід закриває їх один за одним, – пише Марк Фішетті у журналі “Scientific American”.

“У Китаї ядерна енергетика переживає розквіт. Зараз там зводять 19 нових реакторів, зокрема два найбільші у світі. Російська державна фірма “Росатом” будує 13 реакторів у п’яти країнах. Індія реалізує власну ядерну програму. Тимчасом у Сполучених Штатах від реакторів відмовляються, продовжуючи будівництво лише чотирьох нових об’єктів. Американська фірма Westinghouse Electric, що була лідером галузі впродовж багатьох років, у березні подала заяву про банкрутство. Франція, котра впродовж десятиліть успішно покладалася на ядерну енергію, тепер повертається до відновлювальних джерел. Німеччина закриє всі реактори до 2022 року.

Якщо Китай не сповільнить темпів, то через десять років за рівнем потужності ядерних електростанцій наздожене світового лідера – США. Уряд допомагає фірмам отримувати необхідні дозволи, а також джерела фінансування, що є головною перешкодою для країн Заходу. Зміни, які відбуваються на ринках, можуть вплинути і на склад енергетичних союзів. Такі держави, як Об’єднані Арабські Емірати, вкладають контракти з успішними постачальниками з Росії і Південної Кореї, а не з фірмами Америки і Європи, котрі занепадають. На тлі цих змін Японія є винятком серед країн Азії: сумнозвісна катастрофа на Фукусімі призвела до обмеження планів у сфері ядерної енергетики”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ