ОБСЄ про важливість протимінної діяльності на сході України

ОБСЄ про важливість протимінної діяльності на сході України

Голова СММ ОБСЄ Апакан та Координатор проектів ОБСЄ в Україні Вілладсен наголосили на важливості протимінної діяльності на сході України

З нагоди Міжнародного дня просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги у протимінній діяльності, що відзначається з метою підвищення рівня обізнаності щодо мін та досягнутого прогресу в їх знищенні, Голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Ертурул Апакан та Координатор проектів ОБСЄ в Україні Генрік Вілладсен наголосили на важливості протимінної діяльності в районах, що постраждали від конфлікту на сході України.

«Домовленість про вилучення мін і заборону на встановлення нових було досягнуто в Мінську кілька років тому, — зазначив Апакан. — Однак міни досі забирають та руйнують життя українців з обох боків лінії зіткнення, залишаючи поза сумнівом нагальну потребу в розширенні масштабів гуманітарного розмінування. СMM сприяє зусиллям із розмінування, зокрема в районах поблизу шкіл, лікарень, житлових будинків та контрольних пунктів в’їзду-виїзду як у Донецькій, так і в Луганській області, і готова надавати таку підтримку в майбутньому».

Міни та невибухлі боєприпаси становлять безпосередню загрозу для цивільного населення на сході України. За останні 12 місяців СММ підтвердила, що щонайменше 70 осіб загинули або отримали поранення внаслідок спрацювання мін та невибухлих боєприпасів. Серед них — 18 дітей. На додачу до цивільних жертв, міни та невибухлі боєприпаси перешкоджають базовій соціально-економічній діяльності, обмежують пересування, ускладнюють процеси відновлення та розвитку, а також розділяють людей.

«Зниження ризиків, пов’язаних з мінами та невибухлими боєприпасами, вимагає спільних зусиль усіх партнерів: державних та неурядових структур, а також місцевих і міжнародних організацій. На підтримку цих зусиль Координатор проектів ОБСЄ сприяє розробці відповідних законодавчих та нормативних актів, спільно з Женевським міжнародним центром гуманітарного розмінування підтримує впровадження системи управління інформацією з протимінної діяльності (цифрової системи планування протимінної діяльності), а також забезпечує обладнанням і проводить навчання для працівників органів державної влади», — повідомив Вілладсен.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ