ОБСЄ висловлює занепокоєння з приводу обшуків у російських ЗМІ в Києві

ОБСЄ висловлює занепокоєння з приводу обшуків у російських ЗМІ в Києві

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Гарлем Дезір висловив занепокоєння з приводу проведення обшуків СБУ в РІА “Новости” та телеканалу “РТ” у Києві, а також обшуків у будинках журналістів та їхній арешт.

“Я висловлю серйозну стурбованість з приводу ранкового рейду на російські ЗМІ в Києві, арешту журналістів та обшуку їхніх будинках. Я знову закликаю владу утримуватися від необґрунтованих обмежень роботи іноземних журналістів, що впливає на вільне подання інформації та свободу ЗМІ. Я нагадую, що згідно з Гельсінським заключним актом, держави-учасниці ОБСЄ взяли на себе зобов’язання полегшити умови, за яких журналісти однієї держави-учасниці виконують свої професійні обов’язки в іншій державі-учасниці”,– сказав Дезір. “Це стосується акредитації журналістів та кореспондентів іноземних ЗМІ”.

“Боротьба з пропагандою не повинна суперечити міжнародним стандартам чи непропорційно втручатись у діяльність засобів масової інформації”, – сказав представник.

Згідно з повідомленнями, служба безпеки України провели рейд в приміщенні РІА “Новости” та телеканалу “РТ”. Голова бюро РІА “Новости” Кирило Вишинський, громадянин України, який також має російський паспорт, був арештований разом з іншими журналістами

Влада звинувачує ці ЗМІ в антиукраїнській діяльності та оголосила про кілька рейдів  у рамках проведення розслідування.

Представник продовжує уважно стежити за подіями, пов’язаними з сьогоднішніми обшуками, які провела служба безпеки України.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ