ОБСЄ закликає до захисту цивільних осіб на Сході України

ОБСЄ закликає до захисту цивільних осіб на Сході України

8 грудня 2017 року австрійське головування ОБСЄ звернулося з проханням приділити більше уваги тяжкому становищу цивільного населення у Східній Україні.

Цільова дискусія, на чолі із заступником міністра закордонних справ Австрії Майклом Лінхартом, підкреслила жахливі умови цивільних осіб у Східній Україні, зокрема пошкодження критично важливої інфраструктури, погіршення соціально-економічного становища, надання медичної допомоги в регіоні та небезпеку через міни та вибухонебезпечні залишки після бойових дій.

“Зображення виглядають так, ніби вони перебувають десь далеко і були зроблені давно, але це Європа в 2017 році”, – сказав Лінхарт на відкритті заходу.

З початку кризи більше 10000 людей загинуло, зокрема понад 2800 цивільних осіб. Зараз понад 3,8 мільйона осіб потребують гуманітарної допомоги. Тисячі людей відрізані від електроенергії, газу та води, а Місія ОБСЄ в Україні (SMM) повідомляє про збільшення шкоди цивільним об’єктам щодня. Є також тривалі затримки в проходженні пунктів пропуску поблизу лінії контакту, літні люди та сім’ї з дітьми часто змушені чекати кілька годин, щоб перейти пункт. Діти зазнають травм, особливо через обстріли поблизу їхніх шкіл.

Ертугрул Апакан, голова SMM, додав: “Громадяни, які живуть біля лінії контакту, щоденно стикаються з насильством. Четверту зиму цивільні особи змушені це терпіти, тому всі сторони повинні вжити заходів, щоб полегшити ситуацію. Її потрібно зупинити”.

Лінхарт також попередив про можливу екологічну катастрофу внаслідок обстрілів критично важливої інфраструктури. Кілька разів цього року артилерійські снаряди падали на відстані лише декількох метрів від будівель, де зберігаються сотні кілограмів хлору. “Наслідки такого впливу будуть руйнівними”, – застеріг Лінхарт. Заклик до створення зони безпеки навколо таких приміщень схвалили усі оратори.

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ