Очільник МЗС Фінляндії відвідав Україну

Очільник МЗС Фінляндії відвідав Україну
31 жовтня-1 листопада цього року міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто перебув в Україні з робочим візитом, у рамках якого відбулись, зокрема, двосторонні переговори з міністром закордонних справ України Вадимом Пристайко. Про це йдеться на офіційному сайті МЗС Фінляндії:

“Фінляндія бере участь у розвитку України, підтримуючи підвищення енергоефективності та шкільну реформу. Під час візиту міністр підтвердив додатковий внесок у розмірі 600 тис. євро на гуманітарне розмінування. Міни в багатьох районах продовжують залишатись проблемою і ускладнюють сільське господарство та будівництво.

Також було здійснено візит до пункту пропуску Станиця Луганська, де військові дії зруйнували нормальний транспортний шлях до міста Луганська. Зараз у трьох точках лінії контакту триває процес відступу.

Станицю Луганську не можна перетинати транспортними засобами, лише йдучи по дерев’яному мосту. Новий міст будується на заміну підірваному.

Фінські цивільні експерти з управління кризовими ситуаціями відіграють дуже важливу роль у регіоні. Фіни є активними учасниками в моніторинговій місії ОБСЄ (СММ), яка відповідає за моніторинг ситуації з безпекою та виконання Мінських угод. Вона повідомляє, наприклад про кількість порушень режиму припинення вогню, які залишаються високими. Крім того, Місія з моніторингу кордону ОБСЄ та EU EUAM Ukraine з підтримки реформування сектору цивільної безпеки в Україні, EUBAM Молдова та Україна. Всі вони укомплектовані фінськими експертами, які виконують важливу роботу.

Під час візиту міністр закордонних справ Хаавісто висловив рішучу підтримку Україні у пошуку вирішення конфлікту на сході  України за допомогою Мінських угод”.

Джерело


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ