Олександр Квасневський: Тримати Донбас – це означає дестабілізувати Україну

Олександр Квасневський: Тримати Донбас – це означає дестабілізувати Україну

Колишній президент Польщі Олександр Квасневський дав інтерв’ю Еліні Бекетовій для її проекту 112 Insight International. В ньому він, зокрема, зазначив:

«Буде великою помилкою політичних лідерів наших країн, якщо польсько-український діалог буде в руках націоналістів з двох боків, тому що тоді ми не знайдемо відповіді, як розмовляти, не знайдемо ідеї, як створити майбутнє, як організувати співпрацю. Я б пропонував лідерам наших країн почати серйозний діалог про історію. Історію ми вже не змінимо. Вона була дуже трагічна, оцінки були різні. Але вона вже була. Є хороший приклад того, що сталося між Польщею і Німеччиною або між Німеччиною і Францією після війни. Це називається процес примирення. І він пов’язаний з тим, що починається діалог, що немає жодних табу, що спокійно серед академіків, істориків, артистів, людей молодого покоління ми говоримо про все, що сталося, які факти, чому це так, що сталося, і тоді можна виробити взаєморозуміння. Й ось вже коли є діалог і починається взаєморозуміння, тільки тоді вже можливий крок до примирення».

Торкнувся політик і питання війни між Росією та Україною:

«Тримати Донбас – це означає дестабілізацію України, обмеження можливостей цієї країни. Він може, звичайно, вважати, що буде нова криза всередині України, і тоді нові політики, які будуть обрані під час наступних виборів, вони будуть більш гнучкі для Москви, лояльні, дружні… Така можливість є, але є також такий сценарій: Путін розуміє, він молодшим вже не буде, для нього важливо, що він зробить для історії своєї країни. Звичайно, він може сказати, нічого іншого не потрібно робити, тому що такого популярного політика в Росії не було, не знаю, скільки десятків років. Він дуже популярний, і це не штучна популярність. Він популярний».

Квасневський підмітив, що ЄС зробив для України дуже багато:

«Європейський Союз зробив більше, ніж я очікував, я думаю, зробив більше, ніж думав Путін. Тому що Путін після Криму і після Донецька був упевнений, що атака не може піти з боку Німеччини, тому що у нього завжди були близькі стосунки з Німеччиною. Перша сильна критика з боку Меркель – він був упевнений, що ЄС така структура, що спілкуватимуться, поговорять, нічого не буде. А тут ЄС показав, що приймають санкції, всі приймають санкції, навіть такі країни, які завжди до Росії мали тепле ставлення, як Італія, Іспанія, я думаю, що він не очікував, що реакція буде такою».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ