ООН та Уряд США закликають Росію припинити агресію на сході України

ООН та Уряд США закликають Росію припинити агресію на сході України
Від початку травня ситуація на сході України погіршилась, почастішали випадки використання мінометів і важкої артилерії. Тільки за останню добу обстріли зачепили 26 населених пунктів по обидва боки “лінії зіткнення”.

Стефан Дюжаррік, прес-секретар ООН, посилаючись на гуманітарних працівників у зоні бойових дій на сході України, під час брифінгу в Нью-Йорку заявив:

“Унаслідок обстрілів пошкоджено системи газо- і електропостачання щонайменше в трьох населених пунктах уздовж “лінії зіткнення”. За даними ООН, більше десяти тисяч сімей в цих районах залишились без світла і газу.

Як і раніше не працює Донецька фільтрувальна станція, а перебої з водопостачанням відчувають 345 тисяч осіб. “Торік цю станцію обстріляли 8 разів”, – нагадав прес-секретар ООН. Також він повідомив, що запаси води в Авдіївці закінчуються. “Сьогодні наші гуманітарні партнери почали постачати воду в Авдіївку”, – сказав Дюжаррік.

Він також наголосив, що сторони конфлікту повинні уникати нападів на об’єкти цивільної інфраструктури та їхній персонал, нагадавши, що навмисні дії, спрямовані на руйнування системи водопостачання, є порушенням міжнародного гуманітарного права.

Зі свого боку представниця Державного департаменту США Хізер Нойерт під час щоденного брифінгу наголосила:

“Я хотіла б звернути вашу увагу на триваючу агресію Росії в Україні. Це був один з найбільш насильницьких тижнів цього року. П’ятеро українських солдатів загинули і 23 зазнали поранення. Бойові дії також не оминули й мирних жителів. 13-річний хлопчик та його батько загинули на території, яку контролює Україна, коли артилерійські снаряди влучили у їхній будинок. Також артилерійські снаряди пошкодили трубу з газоподібним хлором на Донецькій фільтрувальній станції.

Кремль контролює насильство на сході України та може покласти йому край вже завтра, якщо захоче цього. Росія заявляла, що хоче захистити російськомовне населення, але, як наш Спеціальний представник з переговорів щодо України Курт Волкер неодноразово зазначав, зараз ніде у світі немає більш небезпечного місця для російськомовного населення, ніж на сході України. Російські та українські солдати, цивільні громадяни продовжують гинути в конфлікті, створеному російським урядом за допомогою сил, які він озброює, оснащує, тренує та керує ними. І хоча Росія сприяє насильству на сході України, надсилаючи кошти, солдатів та ресурси в регіон, російська економіка продовжує перебувати в стані стагнації. Ми закликаємо Росію припинити агресію в Україні та виконувати свої зобов’язання щодо Мінських угод”.

Джерела:

Новости ООН: За последние сутки 26 населенных пунктов на востоке Украины подверглись обстрелам

U.S. Department of State: Department Press Briefing – May 22, 2018

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ