ООН: Українська криза «забута світом»

ООН: Українська криза «забута світом»

Заступник Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань, заступник Координатора надзвичайних ситуацій Урсула Мюллер на європейській конференції, присвяченій гуманітарній кризі у східній Україні, яка відбулася в Брюсселі, повідомила про важку гуманітарну ситуацію на сході України.

“Оскільки для 4,4 мільйона осіб в Україні незабаром розпочнеться п’ятий рік конфлікту, міжнародне співтовариство повинно відігравати важливу роль у вирішенні конфлікту та досягненні стійкого миру – єдиного довготривалого гуманітарного рішення для постраждалого населення”, – сказала вона.

“Ця криза відбувається на “задньому дворі” Європи, але вона забута світом”, – заявила Урсула Мюллер.

“Ми повинні досягти більшого, повідомляючи про щоденне насильство та погіршення соціального становища на сході України, яке стосується мільйонів людей”, – додала пані Мюллер.

Вона зазначила, що людські втрати внаслідок збройного конфлікту є жахливими, і понад 2530 цивільних осіб загинуло, а 9000 отримали поранення. Через військові дії було пошкоджено тисячі будинків, сотні лікарень, шкіл та об’єктів водопостачання та електропостачання.

“Незліченні угоди про припинення вогню провалились, і саме така політична неспроможність забезпечити остаточне завершення конфлікту змушує 4,4 мільйона українців, які постраждали від конфліктів, терпіти щоденні страждання без права на вибір”, – застерегла вона.

“Сотні людей загинули через міни та вибухонебезпечні залишки. Східна Україна швидко стає “однією з найбільш замінованих територій у світі”, що може призвести до зупинки реконструкції та розвитку на багато років вперед”, – зазначила вона. Урсула Мюллер також додала, що на всіх територіях конфлікту терміново потрібно провести розмінування та навчання щодо ризиків, особливо вздовж “лінії контакту”, включно з пунктами пропуску.

Кожного місяця мільйон перетинів відбувається через 457-кілометрову “лінію контакту”, тисячі людей щодня стикаються із затримками та перешкодами в доступі до основних послуг, пенсій та соціальних виплат.

У грудні минулого року гуманісти в Україні відновили всебічний та пріоритетний план Гуманітарної допомоги у розмірі 187 мільйонів доларів, який передбачає надання незахищеним українцям допомоги та захисту впродовж 2018 року.

“Треба відзначити, що чотири роки тому Україна не мала потреби у гуманітарному зверненні”,– сказала пані Мюллер.

“Згідно з прогнозами на 2018 рік, потреби в усіх галузях будуть продовжувати зростати, зокрема на непідконтрольних державі територіях та вздовж “лінії контакту”, – сказала вона, закликаючи владу сприяти відновленню діяльності всіх гуманітарних програм та звертаючись до уряду України зробити все можливе для забезпечення свободи пересування цивільних осіб та припинення дії комерційної заборони вздовж лінії контакту.

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ