Оптимісти живуть довше

Оптимісти живуть довше
Оптимісти живуть довше – доводять учені з Гарвардського університету. Песимісти підозрювали це віддавна – пише Войцех Москаль у польському виданні Wyborcza.pl.

Після десятиліть досліджень у нас з’явилися докази того, що оптимізм пов’язаний із продовженням життя”, – оголосили дослідники з цього знаменитого вишу. “Наскільки багато до сьогодні ідентифікували різних чинників ризику вищої ймовірності хвороб чи передчасної смерті, настільки ж значно менше відомо про позитивні психосоціальні фактори, що можуть сприяти здоров’ю, передусім – відтермінувати старіння на більшу кількість років”, – каже д-р Левіна Лі, співавторка досліджень, опублікованих в PNAS.

“Оптимізм – це передчуття, що з нами загалом будуть відбуватися хороші речі і що ми зможемо контролювати – з позитивним результатом – важливі події нашого майбуття”, – пишуть її колеги. Щоб перевірити, чи оптимізм продовжує життя і яким саме чином, обстежили 71 тисячу осіб (здебільшого жінок).

Натренуй свій оптимізм

Усі учасники досліджень заповнювали спеціальні анкети, щоб можна було визначити рівень оптимізму у їхньому повсякденному житті. Окрім того, науковці збирали інформацію про їхній стан здоров’я та спосіб життя, зокрема і про дотримання дієти, вживання алкоголю, куріння. За жінками спостерігали десять років, за чоловіками – тридцять.

Коли порівняли отримані результати, то виявилося, що в обох групах оптимісти і оптимістки жили навіть на 15% довше, ніж їхні ровесники, у яких було радше песимістичне ставлення до життя.

“У порівнянні з особами, які на початку були найменш оптимістичними, ті, що бачили своє майбутнє у найсвітліших кольорах, мали аж на 50-70% вищі шанси подолати планку у 85 років життя. І це навіть з урахуванням таких чинників, як освіта, депресія, рівень фізичної активності чи дієта”, – пишуть дослідники.

У який спосіб оптимізм може впливати на тривалість життя?

“Попередні дослідження також вказували на те, що оптимісти можуть краще контролювати емоції і протидіяти наслідкам негативних подій, пов’язаних, наприклад, з потенційно значним стресом”, – говорить проф. Лаура Кабзенскі із Гарварду. “З іншого боку, оптимісти можуть вести більш здоровий спосіб життя, більше тренуватися, краще харчуватися, вони теж рідше звертаються до таких “насолод”, як алкоголь чи сигарети”, – додає проф. Френ Гродштейн із Гарварду.

Нинішні результати є також доказом того, що сам собою оптимізм є чинником, який стимулює здоровіше і довше життя. “Треба пам’ятати, що за допомогою спеціальних технік чи терапії сьогодні ми можемо збільшити рівень оптимізму у людини”, – нагадує Левіна Лі.

Джерело

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ