Палаюча Росія – загроза біосфери всієї планети

Палаюча Росія – загроза біосфери всієї планети
Упродовж останніх 5 років агресивна політика Росії є основним чинником дестабілізації мирного співіснування держав на нашій планеті. Але нещодавні масові пожежі в Сибіру й Якутії перетворюють Російську Федерацію ще й у головного винуватця різкого прискорення глобальної катастрофи, пов’язаної з всесвітнім потеплінням.

За даними Greenpeace, в цьому році в Росії вигоріло понад 12 млн га лісу – це більше, ніж площа Португалії! Сьогодні ж масштабні пожежі все ще вирують на територіях Красноярського краю, Іркутської області та Якутії, загалом – на 3,5 млн га лісу.

Провідні світові ЗМІ починають бити тривогу, закликаючи російську владу до рішучих дій. CBS News, наприклад, опублікував висновки вчених про те, що масштабні пожежі на східних і північних територіях Росії можуть мати незворотні екологічні наслідки і катастрофічно вплинути на все живе на Землі.

За даними Всесвітньої метеорологічної організації, цьогорічні лісові пожежі в Росії є значно тривалішими, а їхній масштаб досяг глобального рівня. Супутникові знімки доводять, що хмари диму розповсюджуються на тисячі кілометрів від осередків пожеж і навіть фіксуються над Арктикою. Однак коли продукти горіння – сажа та попіл – покривають арктичний лід, він починає більше поглинати сонячне світло, що спричиняє його прискорене танення. Отже, рівень світового океану підвищується швидше.

Сажа і попіл також прискорюють танення вічної мерзлоти, яка в своїх надрах містить колосальну кількість метану та інших парникових газів. Ці неконтрольовані процеси прискорюють глобальне потепління. Водночас майбутнє ймовірне підвищення температури стане головною передумовою для виникнення нових пожеж.

Реакція на цю екологічну катастрофу російської влади є дивною і, на мій погляд, злочинною – вони заявляють, що витрати на гасіння пожеж на важкодоступних територіях перевищують прогнозований збиток. Отже, нехай догорає.

З погляду метафізики цю катастрофічну пожежу в Росії можна вважати своєрідним попередженням від природи. Впродовж тривалого часу в інших регіонах країни йдуть потужні зливи, які спричинили найбільші за останні десятиліття повені. Однак атмосферні фронти чомусь обходять палаючі регіони. Ворожнеча, яку Росія внесла у міжнародний устрій, поставила людство на межу повного знищення. Оскільки міжнародні організації, як-от ООН, не можуть вгамувати агресію Кремля, ймовірно, природа застосувала власні сили.

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ