Паразити свідомості

Паразити свідомості
Що спонукає людей до негативних вчинків? Дехто вважає, що людина створена доброю, а на погані діяння її схиляють певні сили, що підкорюють свідомість. Цю фантастичну ідею розкрито в романі британського письменника Коліна Вілсона “Паразити свідомості”. Ворожі сутності, що поселились у людському розумі, живляться страхом, ненавистю та гнівом, провокуючи війни й катастрофи.

Релігійні концепції певною мірою також поділяють думку про існування таємних сил, які намагаються підкорити волю людини й схилити її до негативних вчинків. Є навіть релігійні ритуали для очищення людини від цих сил.

Теорії про те, що свідомістю людини можуть керувати інші живі істоти, науковці вважали фантастичними й псевдонауковими. Однак професор Девід Бараш з Університету Вашингтону припустив, що бажання і прагнення людини формують саме мікроорганізми, зокрема й паразити, що живуть в тілі цієї людини. Разом з колегами науковець провів низку досліджень, збагнувши, що паразитарні мікроорганізми, які розмножуються у воді, змушують комах падати у воду й там гинути. А певний вид грибів оселяється в організмі мурах й змушує їх до суїциду. Мікроорганізми токсоплазми, потрапляючи в тіло мишей, змушують гризунів добровільно йти в лапи хижакам, адже жити у більшому організмі паразиту значно комфортніше.

Якщо інші істоти можуть підкорювати свідомість комах і тварин, то чи поширюється цей вплив також і на людину? Дослідження чеського паразитолога Ярослава Флегра довели дію токсоплазми на поведінку людини. Водії, заражені токсоплазмою, у 2,6 разів частіше потрапляють у ДТП. Паразити також змінюють повсякденну поведінку людини на більш ризиковану і безстрашну. А ризик за кермом – це прямий шлях до аварійних ситуацій. Ще у студентські роки доктор Флегр помітив зміни свого характеру. Він став значно сміливішим і навіть брав участь в акціях проти комуністичного уряду Чехословаччини. Згодом у нього виявили токсоплазмоз, яким він заразився, куштуючи сире м’ясо.

Цікаво, що поведінка чоловіків і жінок, інфікованих токсоплазмою, відрізняється. Чоловіки стають більш агресивними й ревнивими, а жінки добрішими, доброзичливими і душевними. З’ясувалось, що токсоплазма спричиняє хронічний стрес, який у чоловіків і жінок викликає зовсім різні емоції.

Якщо токсоплазма має такий вплив на людину, то можна тільки уявити загальну дію інших паразитів. З іншого боку, людина не може існувати без корисних мікроорганізмів, які беруть участь у роботі шлунково-кишкового тракту і забезпечують нам імунний захист. Ці мікроорганізми потребують рослинних продуктів і клітковини. Однак коли ми починаємо споживати м’ясо, у нас поселяються гнильні бактерії, що пригнічують нашу мікрофлору, а це спричиняє погіршення здоров’я. До того ж паразити, що потрапляють у організм через м’ясо, ще й впливають на свідомість.

Отже, бути господарем своїх вчинків і думок чи підкоритися мільярдам паразитів – залежить від нашого харчування.

 

 

 

 

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ