Парламент збирається “полегшити” життя бізнесу

Парламент збирається “полегшити” життя бізнесу
Після кількох невдалих спроб розгляду у парламенті таки протиснули проект закону про використання житлових приміщень (реєстр. № 6424), що передбачає заборону “використання не за призначенням квартир у багатоквартирних житлових будинках, в тому числі як офісів, готелів та інших закладів тимчасового проживання”.

Чинний закон (ст. 383 Цивільного кодексу) забороняє використовувати житло лише для промислового виробництва. Тисячі наших співгромадян послуговуються квартирами як офісами, для надання консультативних, юридичних, нотаріальних та багатьох інших послуг. А скільки ж вказали адресу своєї чи орендованої квартири як юридичну для власного невеликого бізнесу?! Новий закон унеможливлює і це, він немов закликає – ідіть в офісні центри та орендуйте там “дешеві” приміщення, звісно якщо надумаєте створити легальний бізнес. Не певен, чи трактуватимуть квартиру як заклад, але у випадку оренди – це точно для тимчасового проживання. Та й на нього – табу.

Проект цього закону – яскравий приклад вибіркового законотворення, коли правовідносини лобіюють інтереси одних громадян й ігнорують потреби інших. Адже згідно нього власникам чи зареєстрованим у квартирі особам дозволяється нині заборонена господарська діяльність. Але борони Боже з’явиться хоча б один найманий працівник – тоді ні. Нормальній людині важко збагнути: чому закон одним дозволяє усе, іншим – нічого. Можновладці ж переконують нас, що офіси у будинках заважають мешканцям і несуть певну загрозу. Мені, до речі, теж заважають сусіди. То може і їм законом заборонити жити поруч?

І наостанок, полум’яний парламентський привіт усім тим, хто створив у багатоквартирних будинках приватні дитячі садочки, повіривши у нещодавно прийнятий закон. Певно, не гоже нам якісь буржуйські замашки культивувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ