Перед дзеркалом смакує більше

Перед дзеркалом смакує більше
Ми їмо більше й охочіше, коли під час трапези бачимо власне відображення у дзеркалі, – пише Аріадна Цьонжеля в журналі “świat Nauki”.

“Кажуть, що в єдності сила, а дві голови краще, ніж одна. Але насправді процеси, що відбуваються в групі, є значно складнішими, тому зовсім необов’язково, що більша кількість людей позитивно впливає на ефективність праці чи прийняття розумних рішень. Одним з багатьох явищ, які розвиваються в групі, є “суспільна фасилітація”, коли присутність інших має мобілізаційний вплив. Такий ефект стосується легких завдань або добре завчених. Отже, це може бути проста робота чи фізичні вправи, що виконуються в присутності інших осіб, або виступ перед публікою. Наприклад, музикант, що грає добре вивчений твір, виконує його краще на концерті, аніж на самоті. Це явище стосується також і тварин, як от тарганів, котрі швидше долають лабіринт в товаристві. Зовсім навпаки відбувається у випадку важких або нових завдань – тут рівень виконання у групі є складнішим, ніж на самоті.

Подібні правила стосуються й їжі. Під час застілля, особливо з друзями чи родичами, ми їмо більше і охочіше. Доктор Рюзабуро Наката і доктор Нобуюкі Каваї, науковці з Наґойського університету в Японії, провели експеримент, щоб визначити мінімальні умови для виникнення ефекту “суспільної фасилітації їжі”.

Під час експерименту особи старшого віку (більше 60-ти років) їли попкорн. У першій групі досліджень трапеза відбувалась перед дзеркалом, а у іншій – перед екраном із зображенням стіни чи фотографію їх самих, коли вони їдять. З’ясувалось, що перед дзеркалом і фотографією піддослідні з’їдали більше попкорну і краще оцінювали його смак. Результати досліджень було опубліковано 19 травня на сторінках “Physiology and Behavior”.

За словами доктора Нобуюкі Каваї, людей похилого віку обрали для експерименту тому, що у них радість від їжі пов’язана з якістю життя, а часте харчування наодинці – з депресією і втратою апетиту. На думку дослідників, результати вказують на можливий спосіб підвищення задоволення від їжі і, як наслідок, загальної якості життя самотніх осіб, що пережили втрату близьких або розлуку”.

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ