Передвиборча гонка в США розпочалася

Передвиборча гонка в США розпочалася

Нещодавно в США в штаті Айова відбулися перші кокуси – партійні зібрання, де виборці за допомогою бюлетенів чи рук голосують за претендентів на крісло очільника Америки. На кокусах та праймеріз, що будуть тривати до червня 2020, визначаться основні кандидати на посаду президента США.

На кокусі в Айові 98% виборців віддали голоси за чинного керманича Дональда Трампа. І хоча експерти й передбачали йому досить високий рівень підтримки, цей результат однаково був приголомшливим. А от на зібранні Демократичної партії Джо Байден зайняв тільки 4 місце.Лідером перегонів в Айові став колишній мер міста Саут-Бенд Пітер Буттіджич, одразу за ним – сенатор Берні Сандерс. Третє місце отримала сенаторка Елізабет Воррен. Звичайно, ці кокуси тільки розпочали президентську кампанію в США, тому вони аж ніяк не є вирішальними, але перемога на них може бути важливою для успіху всієї виборчої кампанії, відтак певні проміжні висновки вже можна зробити. 

Для демократів боротьба за крісло американського очільника буде досить тяжкою. Найперше тому, що, за результатами кокусів, їхні прагнення запровадити імпічмент проти Д. Трампа не завдали йому значного політичного удару – більшість прибічників чинного президента продовжує йому симпатизувати. Окрім того, наразі демократичний табір не має єдності – на державне кермо там претендують декілька кандидатів, які доволі відчутно розходяться в поглядах. За результатами опитування Morning Consult, п’ятірку лідерів серед демократів очолює Джо Байден, якого готові підтримати 29% симпатиків партії, Берні Сандерс має голоси 23%, Елізабет Воррен – 14%, мільярдер Майкл Блумберг має 12% прихильників, Пітер Буттіджидж – 7%. Через таку конкуренцію представники демократів доволі жорстко критикують один одного. Дж. Байден, наприклад, звинувачує Б. Сандерса у надмірному захопленні лівою ідеологією. На його думку, Сандерс буде дуже зручним опонентом для Трампа, оскільки ліві ідеї є не надто популярними серед американців. 

Після приголомшливої поразки в Айові Дж. Байден заявив про перезавантаження своєї передвиборчої програми. І хоча його позиції дещо послабилися, він ще має відповідний потенціал, фінансові ресурси, значний політичний досвід і підтримку серед демократів, тому певні шанси на перемогу у нього залишаються. Водночас Д. Трамп має значно кращі вихідні позиції, ніж Дж. Байден: він єдиний кандидат від республіканців, прагнення висловити йому імпічмент провалилося, а його передвиборча програма спрямована на підтримку американського бізнесу, протидію нелегальній міграції, посилення позицій США у світі, що подобається середньостатистичному американцю. 

1 Comment

  • Спейсер , 11 Лютого, 2020 @ 6:32 pm

    Так, з названих кандидатів-демократів, як на мене, лише один має реальні шанси перемогти Трампа. І це не Байден 🙂 На мій погляд, варто спостерігати за Блумбергом. Тим більше, що він встиг побувати в обох партіях і має налагоджені контакти і в демократів, і в консерваторів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Зміни до Конституції РФ – демократизація чи авторитаризація політичного режиму Путіна? “Стратегічні наміри Росії”: аналітики США про майбутнє американо-російських відносин