Переселенці борються за виживання

Переселенці борються за виживання

16 травня 2017 – Дві третини українців-переселенців борються фінансово; багато з них не мають достатньо грошей навіть на продукти харчування, згідно з останньою доповіддю Міграційного агентства Організації Об’єднаних Націй про становище в охопленій кризою країні.
У своєму звіті Національна система моніторингу за ситуацією з внутрішньо переміщеними особами в Україні, Міжнародна організація з міграції (МОМ), показує, що, в середньому, дохід на внутрішньо переміщену особі (ВПО) в Україні становить 1991 українську гривню – або $ 75 на місяць, близько $ 2,50 на день. У той час як буханець хліба вартує близько 0,40 центів, приблизно 21 відсоток виживає менше ніж на $ 2 в день.
«Відсутність підтримки в пошуку відповідних рішень для внутрішньо переміщених осіб і переселенців, які повернулися, перешкоджає їх інтеграції і створює залежність від уряду і організацій, які надають допомогу», сказав голова МОМ України Манфред Профазі, в заяві для преси.
Станом на квітень, Міністерство України з питань соціальної політики зареєструвало близько 1.5 мільйона внутрішньо переміщених осіб, починаючи з 2014 року. З початку кризи в Україні, МОМ надала підтримку 138 000 постраждалим від конфлікту людей. В даний час вона зосереджує свою увагу на наданні можливості отримання доходів для переселенців і потерпілих від конфлікту людей, а також на сприянні соціальній згуртованості, відновленні і миротворчій діяльності.
З позитивного варто зазначити, що рівень працюючих внутрішньо переміщених осіб несуттєво зріс з 35 відсотків у березні 2016 року, коли було проведено перше опитування МОМ, до 42 відсотків в даний час. Однак, у порівнянні з ситуацією до переселення, рівень зайнятості залишається досить низьким – приблизно одна третина тих, хто працював до конфлікту, не можуть знайти нову роботу.
Іншим проблемним питанням є умови проживання і плата за оренду та комунальні послуги. Дві третини внутрішньо переміщених осіб живуть в орендованому житлі, в той час як одна п’ята перебуває у родичів або у приймаючих сім’ях. Тільки один відсоток людей на території України, що контролюється урядом, живе в своєму власному будинку.
Дослідження демонструє велику невизначеність щодо майбутнього. Чверть внутрішньо переміщених осіб каже, що вони ніколи не повернуться в свої рідні місця. Тридцять дев’ять відсотків хотіли б повернутися, коли конфлікт закінчиться. Ще 17 відсотків сказали, що вони можуть розглянути можливість повернення в майбутньому.
«За допомогою Національної системи моніторингу, МОМ має на меті допомогти уряду поліпшити свої знання про ситуацію і потреби внутрішньо переміщених осіб, продовжив пан Профазі. «Ми хочемо підкреслити нові тенденції, щоб уряд міг розробляти принципи діяльності, базуючись на фактичних даних, для задоволення потреб внутрішньо переміщених осіб.»
На спільній презентації дослідження в Києві, заступник міністра тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука, підкреслив важливість збору даних і досвіду МОМ у формуванні стратегії і плануванні практичних кроків для підтримки добробуту і інтеграції внутрішньо переміщених осіб.

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ