Петер Сійярто: “Це неправда, що українська держава не причетна до “Миротворця”

Петер Сійярто: “Це неправда, що українська держава не причетна до “Миротворця”

Міністерство закордонних справ і торгівлі Угорщини оприлюднило на урядовому сайті заяву з угорських ЗМІ глави МЗС Петера Сійярто щодо причетності України  “до створення “екстремістського” сайту “Миротворець”.

Про це він заявив сьогодні під час виступу на радіо Косут “Доброго ранку, Угорщино”.

“Це неправда, що українська держава не причетна до веб-сайту, на якому опубліковано список підозрюваних у подвійному українсько-угорському громадянстві”, – запевнює Сійярто.

Міністра запитали про ставлення до “екстремістського” українського веб-сайту “Миротворець”, який опублікував особисті дані трьохсот закарпатських чиновників, які мають подвійне громадянство. На думку Сійярто, ці дані взяті із секретних служб або державних джерел.

“До того ж один із директорів недержавної організації, яка керує екстремістським веб-сайтом, працював в українській спецслужбі”, – додав міністр.  Сійярто також зазначив, що людина, яка запустила сайт, зараз, як і раніше, працює на український уряд.

“Це обов’язок української держави захищати своїх громадян, але вона не робить цього”, – вважає політик. За його словами, “вона [Україна – прим. ред.] до цього часу не поворухнула й пальцем”, щоб гарантувати, що особисті дані угорців, які проживають в Україні, зокрема й громадян Угорщини, будуть вилучені з веб-сайту.

Петер Сійярто також вважає, що зараз в Україні відбувається “кампанія переслідування членів угорської національної спільноти, яка працює з державною підтримкою та державним заохоченням”, а президент Петро Порошенко, за словами угорського міністра, дав згоду на цю кампанію, намагаючись посилити свою популярність.

Політик також був гостем програми угорського телебачення М1, де він підкреслив, що Україна постійно порушує свої міжнародні зобов’язання, однак Угорщина буде й надалі вживати заходів проти цього на кожному можливому міжнародному форумі.

 

Джерело. МЗС Угорщини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ