Під час карантину збільшився попит на домашніх улюбленців

Під час карантину збільшився попит на домашніх улюбленців

Щоб зупинити поширення коронавірусу, у багатьох країнах світу наразі введені жорсткі карантинні заходи, що, зокрема, передбачають заборону вільного пересування вулицями. Вийти з дому тепер можна лише у невідкладних справах, як-от купівля продуктів та ліків, проїзд на роботу, надання лікарської допомоги, а також – вигул собак.

Саме тому останнім часом значно зріс попит на домашніх улюбленців, зокрема на псів. У нью-йоркські притулки для тварин, наприклад, за останні два тижні надійшло удесятеро більше заявок, ніж до карантину. Також на 70% збільшилася кількість тварин, яких забирають з притулків в Лос-Анджелесі. Ця тенденція спостерігається й у багатьох містах інших країн. Збільшуються також прибутки інтернет-компаній, які продають корм для тварини чи надають ветеринарні послуги, зокрема зросли акції компаній Chewy і PetMed Express. У деяких країнах собак навіть здають в оренду, в Іспанії, наприклад, за таку послугу просять 50 євро. Зростає попит і на котів. Так, в Нідерландах фундація бездомних котів “Реймонд” заявила, що роздала вже всіх тварин, однак до неї й досі щодня надходять сотні телефонних дзвінків від охочих прихистити чотирилапого.

Деякі господарі в умовах карантину навіть відправляють своїх улюбленців за покупками. Так, мексиканець Антоніо Муньос відпустив у найближчий магазинчик домашнього песика, прикріпивши 20 доларів і записку з проханням продати собаці чипси “Читос”, і тварина успішно впоралась із завданням. А винахідливий мешканець Мадриду вирішив прогулятися з іграшковою собакою, за що отримав попередження від місцевої поліції, що за наступний подібний випадок на нього чекатиме штраф.

Щоб не підхопити коронавірус під час прогулянки, деякі креативні люди, наприклад кіпріот Вакіс Деметріу, відправляють собак на вулицю під наглядом дронів. Такі експерименти, однак, є небезпечними, оскільки безпілотник може підняти собачку в повітря, якщо вона має малу вагу, а великий пес навпаки може потягнути дрон за собою і зіпсувати його.

Під час карантину люди прагнуть завести домашнього улюбленця, щоб заспокоїти нервову систему і мати можливість деякий час погуляти на свіжому повітрі разом із твариною. Користь від володіння собаками підтверджують й науковці. Дослідниця Керолайн Крамер із Торонтського університету (Канада) на основі аналізу багаторічних спостережень довела, що наявність пса знижує смертність господаря на 24%. Упродовж декількох років вона зі своєю командою спостерігала за здоров’ям власників собак із Великобританії, Сполучених Штатів, Австралії, Канади, Нової Зеландії і країн Скандинавії. Аналіз показав, що собака також надає психологічну допомогу тим, хто переніс інфаркт або інсульт. Найбільшу користь від володіння псом отримують самотні люди.

Проте, незважаючи на позитивні тенденції, представники організацій із захисту тварин турбуються, що на тлі економічного занепаду внаслідок поширення коронавірусу люди почнуть втрачати роботу, а тому будуть змушені викидати домашніх улюбленців на вулицю чи віддавати в притулок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Чи можуть українці та білоруси стати громадянами Росії? Чи вплине коронавірус на падіння світової економіки?