Північна Корея посилює свій військовий потенціал

Північна Корея посилює свій військовий потенціал
Поки світ бореться з пандемією і спостерігає за зміною владив США, Північна Корея посилює свої збройні сили. У середині січня 2021 року в КНДР випробували нову балістичну ракету, яку можна запускати з підводних човнів. Подібні ракети також були представлені під час військового параду у Пхеньяні, який відбувся після з’їзду Трудової партії Кореї.

ЗМІ КНДР зазначили, що це найпотужніша зброя у світі. І хоча медіа перебільшують її потенціал, ключові військові експерти зазначили, що ракета є доволі небезпечною, адже може сягнути не тільки території країн Тихоокеанського регіону, зокрема Японії, а й навіть узбережжя США. Америка і Японія вже засудили ці випробування і закликали до посилення санкцій проти Північної Кореї.

Не зважаючи на протести провідних держав світу, КНДР й далі нарощує військовий та ядерний потенціал. Про це на з’їзді Трудової партії заявив очільник країни Кім Чен Ин. Він також назвав США одним із головних ворогів Північної Кореї. Раніше колишній американський президент Дональд Трамп декілька разів зустрічався з Кім Чен Ином, щоб домовитися про денуклеаризацію Корейського півострова, але відчутного прогресу так і не було досягнуто. Тож сьогодні КНДР продовжує нарощувати свій ядерний потенціал.

Очільник КНДР Кім Чен Ин значно зміцнив свої владні позиції після з’їзду, на якому був обраний генеральним секретарем правлячої партії. Дещо послабилися позиції його сестри Кім Йо Чжон, яка не отримала вагомих посад. Однак певний вплив на свого брата вона ще має.

На думку більшості експертів, КНДР провела випробування балістичних ракет, щоб показати всьому світу і насамперед США, що вона нікого не боїться і готова до будь-яких конфліктів. Проте Кім Чен Ин не відкидає можливості провести переговори з новообраним президентом США Джо Байденом, якщо американський очільник буде враховувати інтереси Північної Кореї і послабить чи скасує санкції проти неї.

Останнім часом відносини КНДР та Південної Кореї дещо загальмувалися, що насамперед пов’язано з політичною ситуацією в Пхеньяні та поширенням коронавірусу. Республіка Корея зі свого боку заявила, що завжди готова до діалогу із Північною Кореєю – як наживо, так і онлайн.

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Напруження в Перській затоці зростає Чи послабиться режим Мадуро у Венесуелі після парламентських виборів?