“Північний потік-2” як загроза економічній безпеці України

“Північний потік-2” як загроза економічній безпеці України
Протистояння глобальних гравців навколо будівництва “Північного потоку-2”, який є прямою загрозою економічній безпеці і національним інтересам України, посилилося.

Якщо газогін таки прокладуть, через нього з Росії до Німеччини в обхід України щороку надходитиме 55 млрд м3 газу. Попри те, що Кремль заявляє, начебто проект носить лише економічний характер (диверсифікація постачання газу з Росії в Європу), головна його мета геополітична – послабити економічний потенціал України. Другу гілку газопроводу планують ввести в експлуатацію вже до 31 грудня 2019 року, тобто до закінчення діючого контракту на транзит газу через Україну.

Усвідомлюючи геополітичне значення газогону, Німеччина все ж лобіює його будівництво, адже економічні інтереси країни переважають над політичними. Канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що, зважаючи на загрози, які будівництво газопроводу несе Україні, вона начебто домовилася з В. Путіним, щоб частина газу постачалася через українську газотранспортну систему. Німеччину, звичайно, можна зрозуміти: вона хоче посилити свій вплив у Європі, контролюючи енергопотоки. Однак А. Меркель все ж варто згадати слова її славетного попередника Отто фон Бісмарка про те, що обіцянки Росії не варті паперу, на якому вони написані. Що ж тоді говорити про гарантії, дані лише на словах?

Однак завершення будівництва “Північного потоку-2” ще під великим питанням, оскільки Данія так і не дала дозволу на його проходження через її територіальні води. Представники оператора Nord Stream AG, який будує газогін, вважають, якщо найближчими тижнями дозволу таки не буде, завершення “Північного Потоку-2” опиниться під великою загрозою.

Комітет Парламентської асамблеї ОБСЄ ухвалив резолюцію, де зазначено, що будівництво газопроводів “Північний потік-2” і “Турецький потік” несе загрозу країнам Євросоюзу, оскільки посилює економічний, а отже, і політичний тиск на ЄС з боку Росії. Проти будівництва газогону активно виступають також прибалтійські країни та Польща.

Інтереси України захищає й США, зокрема 31 липня цього року комітет Сенату США погодив санкції проти осіб та компаній, причетних до будівництва “Північного потоку-2”. Якщо документ підтримають у Сенаті, газогін зазнає нищівного удару. Представники компанії Shell, яка є одним з акціонерів проекту “Північний потік-2”, уже заявили, що виконуватимуть санкції США. Росія, однак, може використати всі можливі засоби, щоб завадити прийняттю цього законопроекту, зокрема лобіювати свої інтереси через деяких американських політиків. Сенатор Ренд Пол з Кентуккі, наприклад, докладає всіх зусиль, щоб загальмувати схвалення документу.

Попри все, будемо сподіватися, що санкції проти газопроводу запровадять, а отже, економічні інтереси України і ЄС будуть захищені.

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ